Kako postati građevinski radnik

Bilo da građevinski radnici stvaraju nove stambene objekte ili grade nebodere, građevinski radovi su nagrađivana karijera u kojoj graditelji mogu odmah vidjeti plodove svog rada. Zahtjevi za radnicima u graditeljstvu razlikuju se ovisno o vrsti posla. Neki građevinski profesionalci su u rušenju, dok drugi obrađuju stolarske zadatke. Građevinski radovi mogu uključivati ​​zavarivanje, lijevanje betona ili odvođenje udarnog čekića na pločnik.

Građevinski radovi su fizički i često zahtijevaju rad na otvorenom u vrućem ili hladnom vremenu. Izgradnja je fizički zahtjevan posao koji se obraća onima koji bi radije nešto radili nego sjedili za stolom.

Opis posla

Građevinski radovi obuhvaćaju različite fizičke, radno intenzivne zadatke koji su potrebni za izgradnju ili popravak građevina ili cesta. Dužnosti građevinskih radnika razlikuju se ovisno o specijalitetima posla i vrstama poduzeća za koje rade. Građevinski radovi mogu značiti vožnju traktora ili buldožera, ili može značiti postavljanje katrana na površinu ceste ili uokvirivanje kuće. Električari i vodoinstalateri su vrste građevinskih radnika koji često udružuju graditelje s plaćenim ili podugovorenim radnicima.

Građevinski radovi mogu biti fizički zahtjevni, jer radnici često moraju teretiti i istovarivati ​​teške zalihe. Također može zahtijevati velike visine pri radu na zgradama ili mostovima. Često građevinski radnici moraju raditi na otvorenom u nevremenu.

Trenutno postoji potražnja za kvalificiranom radnom snagom, a postoji mnogo posla za različite vrste građevinskih radnika. Zbog prirode posla, građevinska industrija doživljava višu stopu ozljeda i bolesti od drugih profesija.

Zahtjevi za obrazovanje

Mnoge srednje škole imaju strukovne programe koji podučavaju različite građevinske vještine kako bi se nadahnutim radnicima pružila noga i pomogla im da odrede specijalitet. Mnoge početničke građevinske poslove su početne, a neke građevinske tvrtke prihvaćaju radnike s diplomom srednje škole ili G.E.D.

Iako kvalifikacije da postanu građevinski radnici obično ne uključuju koledž, to pomaže u odlasku u trgovačku školu kako bi dobili certifikat za specijalizirani rad. Stručnjaci kao što su zavarivači, operateri teške opreme i električari imaju potencijal zaraditi više novca od nekoga tko je obrtnik.

Želja za građevinskim radnicima može biti pripravnik u firmi ili graditelju za obuku građevinskih radnika. Većina naukovanja traje dvije do četiri godine, a neke zahtijevaju nekoliko sati obuke u razredu. Vrsta obuke ovisi o građevinskoj specijalnosti. Sindikati i udruge izvođača ili graditelja često sponzoriraju programe naukovanja.

Godine iskustva i plaće

Plaća građevinskih radnika temelji se na iskustvu i vještini. Prema US Bureau of Labor Statistics, srednja plaća za građevinskog radnika iznosi 33.450 dolara ili nešto više od 16 dolara po satu. Polovica svih građevinskih radnika zarađuje više od toga, a polovica zarađuje manje.

Najniže zarade građevinskih radnika zarađuju oko 21.000 dolara godišnje. Kako stječu vještine i iskustvo, zarađuju veće plaće. Najviše zarađuju 10 posto građevinskih radnika prosječno oko 60.000 dolara godišnje.

Važno je napomenuti da su mnogi građevinski radnici plaćeni po satu. Ako vremenski uvjeti naruše rad i radnik nije plaćen, to utječe na broj plaća.

Trend rasta industrije i radnih mjesta

Građevinska industrija trenutno doživljava rast. Američki biro za statistiku rada predviđa rast od 12 posto do 2026. godine. Taj porast je brži od prosječne stope rasta za većinu drugih zanimanja u SAD-u. Veliki dio rasta je posljedica potražnje za obnovom ili zamjenom infrastrukture zemlje. Kako stanovništvo raste, sve više kuća, škola, crkava i drugih struktura je u potražnji, što također dovodi do rasta industrije.