Opis posla izvršnog koordinatora

Izvršni koordinatori obavljaju administrativne poslove na izvršnoj razini organizacije. Ostali stručni nazivi za izvršne koordinatore su administrativni asistent, izvršni pomoćnik i asistent na projektu. Većina izvršnih koordinatora su pomoćnici izvršne jedinice, ogranka, sekcije ili pojedinca.

Opće dužnosti podrške

Izvršni koordinator pruža opću podršku odjelu ili podružnici tvrtke ili je dodijeljen izvršnoj vlasti kao administrativni pomoćnik. Osim osnovnih uredskih zadataka kao što su tipkanje, arhiviranje i komunikacija, opće dužnosti podrške uključuju organiziranje sastanaka osoblja koji se odnose na strateško planiranje, planiranje razvoja konferencije ili programa. Također će se baviti poslovnim putovanjima za direktore.

$config[code] not found

Dužnosti upravljanja projektima

Izvršni koordinatori sudjeluju u zadacima upravljanja projektima koje dodjeljuju rukovoditelji. Te dužnosti uključuju prikupljanje podataka putem informacijskog sustava ili od menadžera, nadzornika i šefova odjela unutar ili izvan organizacije. Pratit će projektne inicijative unutar strateških ili akcijskih planova organizacije. Također će pratiti napredak projekata drugih podružnica ili grana koje utječu na ciljeve i ciljeve organizacije.

Dužnosti imenovanja i raspoređivanja

Na izvršnoj razini organizacije, vrijeme je ključni element uspjeha.Izvršni koordinator osigurava da su imenovanja i rasporedi dokumentirani za izvršno osoblje. Također će se baviti logistikom sastanaka i sastanaka. U širem smislu, ona je kontakt za informacije o posebnim poslovnim događajima, kao što su dionički, organizacijski, poslovni susreti i međuorganizacijski sastanci.

Obveze obrade informacija

Izvršni koordinatori moraju znati kako koristiti upravljačke informacijske sustave i najnovije računalne aplikacije. Upravljački informacijski sustav pruža podatke izvršnoj grani, odjelu poduzeća ili zaposleniku kako bi podržao proces donošenja odluka. On mora koristiti računalne radne grupe za koordinaciju strategija.

Radno okruženje

Većina izvršnih koordinatora radi 40-satni radni tjedni u profesionalnom uredu i pod nadzorom su glavnih administratora ili izvršnog rukovodstva.

Uvjeti obrazovanja i plaće

Izvršnog koordinatora dobro je služio bachelor's stupanj u poslovanju, upravi ili upravljanju. Izgledi radnih mjesta za izvršne koordinatore u razdoblju od 2008. do 2018. godine trebali bi se povećati za 11 posto. Izvršni koordinator s iskustvom od jedne do četiri godine zarađuje, u prosjeku, od 12,35 do 17,09 dolara na sat, u svibnju 2010., navodi PayScale.com.

Informacije o plaćama za tajnike i administrativne pomoćnike

Središnja godišnja plaća tajnika i administrativnih pomoćnika u 2016. godini iznosila je 38.730 dolara, prema podacima američkog Zavoda za statistiku rada. Na niskoj razini, tajnice i administrativni pomoćnici zaradili su 25 posto zarade u iznosu od 30.500 dolara, što znači da je 75 posto zarađivalo više od tog iznosa. 75 posto plaća je 48.680 dolara, što znači da 25 posto zarađuje više. U 2016. godini u SAD-u je zaposleno 3.990.400 osoba kao tajnici i administrativni pomoćnici.