Opis poslova i obveza kontrole zaliha

Kontrola zaliha je ključni posao koji se odnosi na održavanje prihvatljive razine fizičkog inventara i često se nalazi u središtu upravljanja inventarom skladišta. Inventar može biti inventar sirovina, potreban za obavljanje proizvodnih aktivnosti ili inventara dostupnih za prodaju. U svakom slučaju, pogrešno rukovanje inventarom može zaustaviti poslovanje i uzrokovati gubitak prihoda. Previše zaliha također može biti problematično. Ako držite inventar predugo lomljenje i zastarijevanje postaje problem. To je dužnost ako kontrolor inventara održava ravnotežu ponude i potražnje zaliha.

$config[code] not found

Plaća i pregled radnih mjesta za kontrolu zaliha

Slike / Creatas / Getty Images

Stručnjaci za kontrolu zaliha zarađuju prosječnu godišnju plaću od 42.000 dolara prema Indeed.com. Mnogi zaposlenici koji upravljaju inventarom čine više od 50.000 USD, a mnogi čine manje od 40.000 USD. Zavod za statistiku rada navodi da se “zapošljavanjem menadžera nabave, kupaca i agenata nabave očekuje da će imati mali ili nikakav rast radnih mjesta tijekom 2016. godine. upravljanje. U vladinim i velikim poduzećima, mogućnosti će biti najbolje za one s magisterijem.

Inventory Controller Zahtjevi za posao

Slike / BananaStock / Getty Images

Poslovi kontrole zaliha zahtijevaju srednju školu s poslovima u velikim korporacijama koje zahtijevaju diplomu prvostupnika. Većina mogućnosti zahtijeva diplomu prvostupnika, međutim, pozicije zaliha kod malih poduzeća i organizacija obično zahtijevaju čvrste matematičke vještine. Ova mogućnost zahtijeva dobar vid i dobro stanje fizičke kondicije. Čučanje, penjanje, dostizanje i podizanje su zahtjevi većine zaposlenika u upravljanju zalihama. Ti poslovi općenito zahtijevaju najmanje jedno do dvije godine iskustva u inventaru skladišta ili bilo kojem drugom stupnju iskustva vezanom uz inventar.

Priroda djela

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Stručnjaci za kontrolu zaliha rade u različitim klimatskim uvjetima i uvjetima. Često rade u skladištima i tvorničkim zgradama koje su vruće ljeti i hladne zimi. Ovi objekti su obično prljavi i imaju niz kemikalija, industrijskih proizvoda i strojeva. To je prašnjav i prljav posao koji će sigurno zasititi cipele i odjeću zaposlenika.Međutim, neki od radova koje će obaviti kontrolni zaposlenik bit će zatvoreni i uključuju papirologiju i računalnu obradu. Ova faza posla općenito je pod kontrolom klime i ugodna. Ovaj posao zahtijeva stvarno rukovanje i brojanje fizičkog inventara.

Poslovne odgovornosti

Jupiterimages / Comstock / Getty Images

Stručnjak za kontrolu inventara odgovoran je za održavanje prihvatljivih i točnih zaliha. Oni moraju mjesečno prijavljivati ​​nestašice, prekomjerne troškove i sve razine zaliha radi nadoknade. Ovaj proces osigurava kontinuirano djelovanje i izbjegava nestašice proizvoda ili inventara. Stručnjak za kontrolu inventara odgovoran je za klasificiranje, označavanje i skladištenje svih inventara za buduću uporabu. Moraju voditi točnu evidenciju razine zaliha i mjesta za lako pronalaženje. To je presudno u održavanju odjela organiziranim i učinkovitim. Osoba koja kontrolira inventar odgovorna je za komunikaciju sa svim voditeljima odjela i kupovinom na razini i lokacijama inventara. Moraju voditi evidenciju svih transfera i raspolaganja. Stručnjak za inventar mora implementirati i slijediti sustav kontrole kako bi se smanjila šteta, lom i zastarjelost inventara.

Sekundarni poslovi

Agent za kontrolu inventara odgovoran je za pomoć u odjelu primanja i otpremanja pri evidentiranju svih dolaznih kupnji inventara. Zaposlenik mora popuniti fizički inventar u skladu s pravilima tvrtke. Agent za kontrolu inventara mora uskladiti evidenciju inventara radi potpunog i točnog brojanja. Pravilna i točna pravila o inventaru pomažu u sprječavanju krađe i zlouporabe inventara Posrednik pomaže odjelima za prevenciju gubitka u slučaju bilo kakve istrage kada je to potrebno.