Opis posla: Nadzornik proizvodnje

Da bi tvrtka bila uspješna i stalno isporučivala proizvode kako bi zadovoljila kupce, moraju se ispuniti proizvodni ciljevi i proračunski ciljevi. Tvrtke unajmljuju upravitelje proizvodnje kako bi osigurali da se ti ciljevi ostvare. To je upravljačka uloga koja ne uključuje samo nadzorni rad, kao što je obuka i usmjeravanje zaposlenika, već ima i specifičnije funkcije.

Funkcija

Nadzornik proizvodnje ima odgovornost za proizvodnju proizvoda koje prodaje određena tvrtka, navodi Job Genie. Ovaj nadzornik mora biti svjestan tehnološkog napretka koji može koristiti proizvodnom pogonu i mora se pobrinuti da ti napredak bude integriran. On također osigurava da proizvodni pogon zadovoljava sve standarde kontrole kvalitete. On provodi kontrolu troškova i osigurava da proizvodni pogon ostane unutar proračuna. Voditelj proizvodnje je također odgovoran za osiguravanje da proizvodni pogon zadovoljava sve sigurnosne standarde, prema Smurfit-Stoneu. On je također odgovoran za osiguravanje pravodobne proizvodnje i ispunjava razne druge dužnosti na zahtjev.

$config[code] not found

Uvjeti

Voditelji proizvodnje provode neko vrijeme u uredskom okruženju, gdje planiraju proizvodne ciljeve i komuniciraju s vanjskim strankama. Oni također provode neko vrijeme u proizvodnom pogonu, gdje mogu biti izloženi istim opasnim uvjetima kojima su izloženi i drugi radnici, iako ih odgovarajuće sigurnosne mjere mogu zaštititi. Prema Državnom zavodu za statistiku rada, 2008. godine jedna trećina menadžera industrijske proizvodnje, kao što su nadzornici proizvodnje, radila je 50 sati ili više.

vještine

Menadžeri industrijske proizvodnje, kao što su nadzornici proizvodnje, obično imaju diplomu iz područja menadžmenta, poput poslovne administracije. Nadzornici proizvodnje moraju imati velike interpersonalne vještine, jer se od njih očekuje da grade dobre odnose ne samo sa zaposlenicima, već i sa sindikatima koji štite zaposlenike, kaže Smurfit-Stone. Ti menadžeri često moraju biti stručnjaci u tehnologiji, organizaciji i planiranju. Također moraju imati vještine rješavanja problema i rješavanja sukoba.

planovi

Između 2008. i 2018. očekuje se da će potreba za menadžerima industrijske proizvodnje pasti za osam posto, izvještava Zavod za statistiku rada. Dok će nadzornici u proizvodnji imati svoje automatizirane poslove zahvaljujući tehnološkom napretku, neće izgubiti onoliko posla koliko će ga proizvoditi radnici u proizvodnji.

Plaća

Srednja zarada za nadzornike u proizvodnji u 2008. iznosila je 83.290 dolara, prema podacima Zavoda za statistiku rada. Najviše 10 posto zaradilo je više od 140.530 dolara, dok je najniži 10 posto zaradio manje od 50.330 dolara.