Opis posla za suradnika veterinara

Suradnik veterinar svakodnevno radi sa životinjama, pružajući im neophodnu skrb. Suradnik veterinar mora imati ljubav prema životinjama i želju da svakodnevno radi s njima. Da biste dobili posao kao vanjski suradnik, morate završiti dvogodišnji program suradničkog stupnja, a zatim biti ovjereni od strane vaše radne države.

odgovornosti

Veterinarski suradnik ili veterinarski tehničar uglavnom je odgovoran za pružanje medicinske skrbi domaćim životinjama. Oni pomažu životinjama pružanjem fizičkih pregleda, stomatoloških zahvata, sterilizacije i sterilizacije, imunizacije, njege i eutanazije. Veterinarski suradnici su također odgovorni za bilježenje povijesti skrbi o životinjama na ljestvici skrbi, prikupljanje uzoraka za pregled, pripremu životinja i instrumenata za operaciju, pomoć u kirurškim zahvatima i uzimanje i razvoj rendgenskih zraka.

$config[code] not found

Mogućnosti karijere

Većina vanjskih veterinara ili veterinarskih tehničara zaposlena je u privatnim veterinarskim praksama. Osim rada u privatnoj veterinarskoj praksi, suradnik veterinar može naći zaposlenje u biomedicinskim istraživanjima, vojnoj službi, zoo životinjama i divljim životinjama, dijagnostičkoj laboratorijskoj podršci, veterinarskoj opskrbi, kontroli životinja i tvrtkama za proizvodnju droge i hrane za životinje.

Obrazovanje

Suradnički veterinari ili veterinarski tehničari moraju završiti dvogodišnje programe suradničkog stupnja od akreditiranog programa Američkog udruženja veterinara (AVMA). Ti se programi provode putem lokalnih koledža, sveučilišta i tehničkih / strukovnih škola. Tijekom dvogodišnjih programa nastava se izvodi u kliničkim i laboratorijskim uvjetima, prakticiranju i učenju na živim životinjama. Razdoblje kliničkog iskustva u veterinarskoj praksi je potrebno za završetak stupnja stručne spreme.

potvrda

Svaka država ima različite propise u odnosu na suradnika veterinara i veterinarske tehničare, ali sve države zahtijevaju ispit koji uključuje usmene, pismene i praktične dijelove. Ispit osigurava da kandidat ima odgovarajuće znanje za rad u veterinarskom okruženju i sa životinjama. Nakon što prođete, bit ćete ovlašteni veterinarski tehničar i moći ćete tražiti posao.

plaće

Prema Zavodu za rad i statistiku, u 2008. godini srednja godišnja plaća veterinarskih tehnologa i tehničara iznosila je 28.900 dolara. Sredina 50 posto zaradila je između 23.580 i 34.960 dolara. Donjih 10 posto zaradilo je manje od 19.770 dolara, a prvih 10 posto zaradilo je više od 41.490 dolara. Veterinarski tehnolog mora imati četverogodišnju diplomu, a zarađuje više od suradnika veterinara ili veterinarskih tehničara. Stoga će veterinarski tehničar najvjerojatnije zarađivati ​​bliže donjem dijelu ljestvice plaća.