Opis posla za stručnjaka kategorije

U trgovini na malo, stručnjak za kategoriju pronalazi, prodaje i procjenjuje proizvode ili robu za tvrtku. Kao stručnjak za kategoriju, pregledavate proizvode, ocjenjujete dobavljače i razvijate inicijative za trgovanje. Znanje u maloprodaji, znanje o računalima i stručnost u komunikaciji mogu vas odvesti daleko u tom području; međutim, za većinu radnih mjesta potreban je stupanj prvostupnika.

Big-Picture Pogledajte odgovornosti

Kategorija stručnjaci mogu se naći u svim vrstama maloprodajnih poduzeća od odjeće do hrane. Ovi radnici ispituju sve aspekte prodaje od procjene zaliha i održavanja evidencije o inventaru do izrade poslovnih planova kategorije. Kao stručnjak za kategoriju, istražujete trenutne trendove kupaca i filozofiju prodaje vaše tvrtke kako biste dobili najbolju robu za cijenu. Imate i ruku u razvoju prodajnih strategija, marketinških proizvoda i prodajne podrške.

$config[code] not found

Dnevni unosi i izlasci

U udobnosti ureda, stručnjaci za kategorije ocjenjuju cijene i kvalitetu dobavljača, pregovaraju o otkupnim cijenama i uvjetima, upravljaju izvorima dobavljača i analiziraju prijedloge cijena i financijska izvješća. Također provodite preglede uspješnosti za dobavljače i preglede tržišta, kao i rješavate sporove s dobavljačima i probleme s kvalitetom. Ovi stručnjaci pomažu marketinškim timovima da razvijaju promocije proizvoda i implementiraju inicijative za trgovanje. Povremeno možete napustiti ured kako biste prisustvovali sajmovima ili sastancima kako biste kontaktirali nove dobavljače i posjetili postrojenja dobavljača.

Master odbijanja

Razumijevanje umijeća pregovaranja i ovladavanja komunikacijskim vještinama ključno je za specijaliste kategorije. Potrebne su vam snažne analitičke vještine i sposobnost donošenja pravovremenih odluka. Sposobnost planiranja i organiziranja komunikacija i izgradnje strateških odnosa, kao i usredotočenost na službu za korisnike može vam pomoći da se pomaknete na ljestvicu poduzeća kao stručnjak za kategoriju. Da biste usporedili cijene i istražili isplative zalihe, potrebne su vam osnovne osnovne matematičke vještine.

Pravo obrazovanje i osposobljavanje

Iako put do karijere stručnjaka za kategoriju nije uvijek jasan, većina poslodavaca preferira ili zahtijeva od vas da posjedujete stupanj prvostupnika ili više. Formalno obrazovanje u područjima kao što su poslovanje, računovodstvo ili ekonomija može biti izuzetno korisno. Jednako je važno jedno do pet godina radnog iskustva, obično u maloprodaji ili trgovini. Neki poslovi zahtijevaju mogućnost podizanja 20 ili više kilograma. Iako to nije potrebno, možete povećati svoj životopis dobivanjem dobrovoljnog certifikata putem profesionalne udruge, kao što je American Purchasing Society ili Universal Certification Council.