Opis posla višeg administratora

Viši administratori nadziru svakodnevne operatore svojih organizacija ili institucija. Većina ih radi u obrazovnim i zdravstvenim ustanovama, gdje obavljaju opće upravne poslove, kao i specijalizirane poslove za svoja područja.Mnogi viši administratori počinju kao početni zaposlenici, kao što su učitelji ili bolnički administrativni pomoćnici, i napreduju na viša rukovodeća radna mjesta nakon što steknu potrebno iskustvo.

$config[code] not found

dužnosti

Viši administratori nadziru sve administrativne dužnosti svojih organizacija. U školskom okruženju oni mogu uspostaviti akademske ciljeve i kriterije kurikuluma te kreirati politike usmjerene na pomoć učenicima u dostizanju standarda. Viši administratori obrazovanja nadziru sve nastavnike i nastavnike i odgovorni su za zapošljavanje i vrednovanje nastavnika. Oni moraju osigurati da studenti ispunjavaju nacionalne i državne akademske zahtjeve i moraju pripremiti proračune. Neki viši administratori mogu također biti odgovorni za prikupljanje sredstava za svoju školu. Viši administratori koji rade u zdravstvenim ustanovama odgovorni su za nadzor i zapošljavanje osoblja i upravljanje operacijama postrojenja. Oni su također zaduženi za financije ustanove i kreiraju politike i procedure za prijem bolesnika i vođenje evidencije. Neki viši zdravstveni djelatnici mogu imati i kliničke odgovornosti.

Obrazovanje

Obrazovni zahtjevi za položaje viših upravitelja variraju ovisno o industriji i poslodavcu. Viši administratori u osnovnim i srednjim školama obično imaju magisterij u obrazovnom vodstvu ili obrazovnoj upravi. Neki mogu imati i doktorat u upravi obrazovanja. Viši administratori privatnih i predškolskih ustanova mogu tražiti samo diplomu prvostupnika. Viši upravitelji zdravstvene skrbi obično imaju magisterij u upravi zdravstvenih usluga, javnoj upravi ili poslovnoj administraciji. Doktorski studiji su također dostupni u upravi zdravstvene skrbi, a neki poslodavci mogu radije angažirati kandidate koji su završili doktorski program.

Radni uvjeti

Viši administratori obično rade u udobnim uredima, iako se od njih može tražiti da povremeno putuju na sastanke s nadređenima, članovima zajednice i državnim i lokalnim dužnosnicima. Mnogi viši administratori rade puno vremena. Viši administratori obrazovanja moraju često pohađati školske događaje koji se održavaju noću i vikendom. Neki viši zdravstveni djelatnici rade u bolnicama ili drugim objektima koji rade 24 sata dnevno, tako da se mogu pozvati u bilo koje vrijeme kako bi riješili probleme koji se pojave. Radna mjesta višeg administratora također mogu biti stresna jer su administratori odgovorni za izvedbu i rad svojih organizacija te moraju rješavati probleme što je brže i učinkovitije moguće.

Plaća

Prema Zavodu za statistiku rada (BLS), srednja godišnja plaća za administratore osnovnog i srednjeg obrazovanja, uključujući i viši administratori, iznosila je 83.880 dolara od svibnja 2008. godine. Najviše 10 posto plaćeno je više od 124.250 dolara, dok su najmanje 10 posto plaćeni manje od 55.580 dolara. Prema podacima BLS-a, administratori zdravstvene skrbi, uključujući više administratore, imali su prosječno godišnje plaće od 80.240 dolara. Najviše 10 posto plaćeno je više od 137.800 dolara, dok su najniži 10 posto plaćeni manje od 48.300 dolara.

Outlook za zapošljavanje

BLS procjenjuje da će se zapošljavanje za administratore u obrazovanju, uključujući i starije administratore, povećati za 8 posto između 2008. i 2018. godine, što je jednako brzo kao i prosjek za sva zanimanja. Zapošljavanje za zdravstvene djelatnike, uključujući i administratore, trebalo bi u tom razdoblju porasti za 16 posto, što je brža stopa od prosjeka, navodi BLS. Rast stanovništva će potaknuti potrebu za novim školama i zdravstvenim ustanovama, što će stvoriti prilike za više administratore u oba područja. Konkurencija za viša rukovodeća mjesta bit će, međutim, žestoka, jer teže plaćati veće plaće i pružaju bolje povlastice.