Opis posla hostese hostesa

Domaćice događanja stvaraju toplu i ugodnu atmosferu za goste i sudionike događaja. Hostese rade na raznim mjestima i društvenim funkcijama, uključujući događaje u umjetničkoj galeriji, restorane, svadbene svečanosti, napore za prikupljanje sredstava, konferencije i sajmove. Pozdravljaju i usmjeravaju goste po dolasku, pružaju im informacije koje su im potrebne i odgovaraju na druga pitanja najbolje što mogu. Ostale odgovornosti domaćina mogu uključivati ​​djelovanje kao glasnogovornice ili voditelja događanja, koordinaciju s organizatorima, drugim članovima osoblja ili predstavljenim gostima - kao što su menadžeri, umjetnici i ugostitelji - i druženje među publikom kako bi se osiguralo da je događaj na putu i ljudi uživaju.

$config[code] not found

Poslovni profil

Budući da postoji toliko različitih vrsta društvenih funkcija - od predavanja i umjetničkih izložbi do sajmova, čitanja poezije ili degustacija vina - postoji mnogo vrsta hostesa s različitim odgovornostima i specijalitetima. Međutim, svi se usredotočuju na to da se gosti, sudionici i sudionici osjećaju što je više moguće dobrodošlo i ugodno. Prvi i posljednji dojam gosta o događaju često će biti njegova interakcija s domaćicom. Hostese moraju imati povjerenje, prijateljski odnos koji im pomaže da se odnose prema svim vrstama ljudi i sposobnost da se znalački govori o događaju koji im je domaćin.

ponasanje

Hostese provode većinu svog vremena zabavljajući ljude - ili vodeći računa o tome da se zabavljaju i uživaju u događaju. Hostiranje je najprikladnije za žene koje su zadovoljne i lako se mogu povezati s ljudima svih podrijetla. Iako se ponekad mogu pojaviti kao gosti - kao što su, primjerice, kad razgovaraju s ljudima - hostese su na događaju ili mjestu za rad i osiguravaju da drugi uživaju. Oni moraju ostati uglađeni i spremni i nikada se ne ponašati kao da su sami gosti. To znači uvijek biti uljudan, nikada ne dominirajući ili prekidati razgovore i, naravno, nikada ne piti u višak ako se alkohol poslužuje na događaju ili mjestu.

Radni uvjeti

Hostese za događaje često rade duge, neredovne sate, uključujući kasne noći i vikende. Rad je brz i fizički zahtjevan - gotovo su stalno na nogama i često žure naprijed-natrag. Prema US Bureau of Labor Statistics, hostese događaja koji promoviraju proizvode ili ugošćuju sajmove često putuju. Događaji su često užurbani i prepuni i uključuju stajanje ili hodanje dulje vrijeme s malo mogućnosti za odmor ili jelo. Hostese događaja trebale bi biti u dobrom fizičkom stanju i moći putovati u kratkom roku, hodati na velike udaljenosti - često naprijed i natrag preko velikih mjesta - i tolerirati toplinu i ponekad bučne gužve.

Korisne veze

Kako bi uspješno obavili svoj posao, hostese moraju održavati djelotvoran radni odnos s drugim radnicima na događajima, gostima, organizatorima i ostalim uključenim stranama. Na korporativnoj funkciji za pružanje usluga, na primjer, hostese mogu razgovarati o rasporedu s planerima događaja kako bi se osiguralo da aktivnosti idu prema planu - često se moraju mijenjati planovi u letu dok se uvjeti mijenjaju. Na funkcijama u kojima se poslužuje hrana, hostese se moraju dobro slagati s konobarima, barmenima i ostalim članovima osoblja, uključujući ponekad i temperamentne kuhare. Ako ti radni odnosi nisu prijateljski, cijeli događaj može biti mnogo teži i manje uspješan nego što bi trebao biti. Također je dobro za hostese da imaju vanjske veze - slične onima koje pruža concierge - tako da ona može lako organizirati prijevoz za goste ili ih povezati s smještajem ili drugim uslugama koje mogu zahtijevati.

Obrazovanje i osposobljavanje

Ne postoje univerzalni obrazovni zahtjevi za hostesama, a razina ili vrsta obrazovanja koju traže poslodavci ovisi o vrsti događaja. Na primjer, domaćica na umjetničkoj izložbi vjerojatno bi trebala imati neko znanje o umjetnosti. Sve će hostese u nekom trenutku morati učiti na poslu, ali mnoge obrazovne ustanove - od glavnih sveučilišta do strukovnih škola - nude diplome i certifikate iz predmeta koji mogu dobro služiti hostesama u svom radu, kao što je upravljanje hotelijerstvom, poslovanjem. planiranje uprave i događaja. Obuka u društvenoj etiketi i zabava u završnoj školi mogu također biti dobra priprema. Specijalizirano obrazovanje će koristiti onima koji se nadaju da će raditi kao hostese na određenim vrstama događaja, kao što su oni koji se odnose na umjetnost ili modu.

kompenzacija

Naknada za događaj i druge vrste hostesa mogu se uvelike razlikovati. Prema procjenama Zavoda za statistiku rada, domaćini i hostese u restoranima s punim uslugama iznosili su prosječno 18.940 dolara godišnje, od svibnja 2009. Ured je izvijestio da su hostese u putničkim smještajnim i rekreativnim industrijama prosječno iznosile 18.180 dolara i 21.140 dolara godišnje. Promotori događaja u industriji oglašavanja i odnosa s javnošću iznosili su u prosjeku 24.290 dolara, priopćio je ured. Tip poslodavca - bez obzira radi li se o redovnom poslu, kao što je restoran, ili o promotivnoj tvrtki - upravljačka struktura i vrste događaja utječu na plaće. Međutim, osim plaća i plaća, postoje mnoge pogodnosti i pogodnosti za hostese, uključujući pristup događajima i korisne i potencijalno unosne veze.