Opis posla za sigurnost posebnih događaja

Stražari za specijalne događaje patroliraju zbog mjesta održavanja posebnih događaja kako bi se zaštitili od terorizma, krađe i drugih nezakonitih aktivnosti. Oni promatraju sudionike posebnih događaja kako bi osigurali da se pridržavaju zakona i pravila mjesta održavanja. Stražari za posebne događaje mogu raditi na sportskim događajima, koncertima, konvencijama, zabavama ili drugim velikim događajima. Obično je malo obrazovnih zahtjeva za ova radna mjesta, ali čuvari specijalnih događaja obično završe obuku koju sponzorira poslodavac kako bi se pripremili za rad.

$config[code] not found

dužnosti

Zaštitnici za posebne događaje mogu biti smješteni na različitim mjestima diljem mjesta posebnog događaja. Neki sjede za stolom za sigurnost i provjeravaju ulaznice sudionika ili vjerodajnice. Oni također mogu pretraživati ​​torbe ili drugu imovinu koja se unosi u mjesto krijumčarenja. U nekim slučajevima, oni mogu pratiti opremu za elektronički nadzor kako bi osigurali da nitko ne krši zakon ili pravila mjesta događaja. Drugi čuvari specijalnih događaja patroliraju oko mjesta održavanja.Oni promatraju sudionike i mogu zadržati svakoga tko krši zakon ili pravila o mjestu. Zaštitnici za posebne događaje također moraju vršiti kontrolu nad gužvom, a od njih se može zahtijevati nadzor parkiranja ili izravnog prometa nakon završetka događaja.

Trening

Ne postoje zahtjevi za formalnim obrazovanjem za zaštitnike posebnih događaja koji ne nose vatreno oružje. Oni koji su naoružani obično zahtijevaju srednju školu ili GED. Većina poslodavaca osigurava obuku za nove čuvare, iako se programi razlikuju ovisno o tvrtki. Naoružani stražari za posebne događaje moraju dobiti temeljitiju obuku, uključujući upute o zakonima koji se odnose na uporabu sile, i moraju biti testirani u vještinama sigurnosti vatrenog oružja. Mnoge države zahtijevaju da stražari budu licencirani i pozivaju ih da sudjeluju u stalnom obrazovanju kao uvjetu obnove licence. Stražari obično dobivaju upute za prvu pomoć, odvraćanje od krize i samoobranu. Neki poslodavci slijede standarde osposobljavanja koje je uspostavila ASIS International, udruga za sigurnosne stručnjake. To uključuje obvezu čuvara da primaju najmanje 48 sati obuke tijekom prvih 100 dana zaposlenja i da upravljaju pismenim ispitom koji testira njihovo znanje o raznim temama vezanim uz sigurnost.

Radni uvjeti

Stražari za specijalne događaje obično rade na prepunim događajima koji se odvijaju na sportskim stadionima, koncertnim dvoranama ili kongresnim dvoranama. Moraju provesti mnogo vremena na nogama i često moraju patrolirati i na mjestu održavanja. Rasporedi čuvara specijalnih događaja razlikuju se ovisno o događaju. Mnogi stražari rade osmosatne smjene, stižući prije događaja kako bi osigurali da je mjesto sigurno i da su provedene sve potrebne sigurnosne mjere. Postoje opasnosti povezane s poslom, jer čuvari specijalnih događaja moraju uvijek biti u potrazi za sigurnosnim prijetnjama i moraju ponekad intervenirati kad se pojave problemi.

Plaća

Prema Državnom zavodu za statistiku rada, srednja godišnja plaća zaštitara, uključujući i one koji rade posebne događaje, u svibnju 2008. iznosila je 23.460 dolara. Najviše 10 posto plaćeno je više od 39.360 dolara, dok su najniže 10 posto plaćeni manje od 16.680 dolara., Srednji 50 posto plaćeno je između 19.150 i 30.100 dolara.

Outlook za zapošljavanje

Zavod za statistiku rada procjenjuje da će se zaposlenici za zaštitare, uključujući i stražare za posebne događaje, povećati za 14 posto između 2008. i 2018. godine, što je brža stopa od prosjeka za sva zanimanja. Budući da privatne sigurnosne tvrtke dobivaju više posebnih događaja, doći će do povećane potražnje za stražarima. Osim toga, pojavit će se prilike kada iskusni čuvari napuste teren ili odu u mirovinu.