Opis posla sportskog izviđača

Sportski skauti su odgovorni za ocjenjivanje profesionalnih i amaterskih sportaša za talent i vještinu u određenom sportu. Oni često rade u sportovima kao što su nogomet, košarka, hokej i bejzbol, a zaposleni su u profesionalnim organizacijama i fakultetima ili na sveučilištima koja imaju amaterske timove. Često je teško probiti se u ovu karijeru, iako kandidati koji imaju iskustvo igranja ili treniranja u sportu koji žele izviđati mogu pronaći mogućnosti. Osim toga, očekuje se rast zaposlenosti na tom području do 2018. - tako da oni koji su zainteresirani da postanu sportski izviđači trebaju tražiti početne pozicije kao iskusni skautski pomoćnik.

$config[code] not found

dužnosti

Sportski izviđači prepoznaju talentirane sportaše kao potencijalne igrače za svoj tim ili organizaciju. Čitaju talente čitanjem lokalnih novina, savjetovanjem s trenerima srednje škole ili fakulteta i bivšim studentima te gledanjem videozapisa o izvedbi igrača. Izviđači će također prisustvovati sportskim događajima u živo kako bi procijenili talent i vještine igrača, te se mogu sastati s igračima i njihovim obiteljima kako bi bolje razumjeli njihovu pozadinu i karakter. Obično razgovaraju s trenutnim trenerima ili nastavnicima. Izviđači također mogu prisustvovati profesionalnim sportskim događajima kako bi pružili povratnu informaciju o igračima koje ekipa razmišlja o sklapanju ugovora ili sklapanju ugovora u izvansezonskom razdoblju. Nakon gledanja igrača, izviđači će zatim izvijestiti upravu organizacije i dati analizu potencijalne vrijednosti igrača timu. Profesionalni sportski timovi mogu angažirati i izviđače koji sudjeluju u igrama protivnika koje će njihova momčad igrati u budućnosti kako bi pružili informacije o jakim i slabim stranama suprotstavljenih igrača.

Trening

Ne postoje posebni obrazovni zahtjevi za izviđače, iako neki završavaju diplomu sportskog menadžmenta, ljudskih resursa ili komunikacije. Mnogi sportski izviđači su bivši igrači, pa su upoznati sa sportom koji izviđaju. Drugi imaju iskustva u podučavanju ili upravljanju, što im pruža potreban uvid u prepoznavanje talenta. Oni koji su zainteresirani za odlazak na teren mogu početi kao izviđači sa skraćenim radnim vremenom, koji traže sportaše u određenom dijelu zemlje. Neki iskusni izviđači mogu naučiti neiskusne radnike na terenu, koristeći ih kao pomoćnike kako bi stekli iskustvo.

Radni uvjeti

Sportski skauti obično rade neredovito, uključujući vikende, noći i praznike, jer moraju prisustvovati sportskim događajima. Također moraju redovito putovati, pokušavajući pronaći talentirane sportaše diljem zemlje. Izviđači mogu biti izloženi nepovoljnim ili hladnim vremenskim uvjetima, budući da se mnogi sportski događaji održavaju na otvorenom. Osim toga, često rade pod velikim pritiskom, jer njihovi poslovi ovise o tome hoće li ili ne sportaši koje preporučuju uspjeti za svoj tim. Neki sportski izviđači pokreću vlastiti posao i pružaju slobodne usluge različitim tvrtkama ili timovima.

Plaća

Prema zavodu za statistiku rada, median godišnje plaće za sportske treneri i izviđači su $ 28340 kao svibanj 2008. najviše 10 posto su plaćeni više od 62.660 dolara, dok je najniža 10 posto su plaćeni manje od $ 15,530. Srednji 50 posto plaćeno je između 18.220 i 43.440 dolara. Najviše plaćeni poslodavci za sportske izviđače i trenere bili su koledži, sveučilišta i stručne škole, koji su plaćali srednju godišnju plaću od 39.550 dolara.

Outlook za zapošljavanje

Zavod za statistiku rada procjenjuje da će zaposlenost sportskih trenera i izviđača porasti za 25 posto između 2008. i 2018. godine, što je mnogo brže od prosjeka za sva zanimanja. Unatoč očekivanom rastu, konkurencija će biti žestoka za izviđanje poslova, posebno za profesionalne sportske timove, jer postoje ograničene pozicije unutar svake organizacije. Iskusni izviđači koji imaju dobre rezultate u pronalaženju talentiranih igrača trebali bi imati najbolje mogućnosti.