Opis posla radnika

Komunalni radnik obavlja razne zadatke koji pomažu ljudima da pređu preko dana. Iako se često zanemaruju, svakodnevni poslovi poput uključivanja svjetla i ispiranja WC-a su omogućeni zbog obrta komunalnih radnika. Prema američkom Zavodu za statistiku rada, neki komunalni radnici su zaposleni u komunalnoj industriji.

dužnosti

Prema planu karijere, dužnosti komunalnih djelatnika uključuju rezanje i oblikovanje drva i metalnih dijelova, ugradnju dijelova u mobilne kućice i ostala kućanstva, instaliranje komunalnih usluga u zgradama i vozilima i korištenje ručnih alata.

$config[code] not found

Obrazovanje

Prema BLS-u, komunalne službe osiguravaju pozicije na različitim razinama obrazovanja. Diplomanti srednjih škola obično su smješteni na početne položaje, a osobe s diplomom tehničkog fakulteta, koledža ili sveučilišta mogu dobiti pozicije koje zahtijevaju više obuke i obrazovanja. Radna mjesta na početnim razinama uključuju rad kao proizvodni djelatnici, radnici na održavanju ili instalacije, dok radna mjesta koja zahtijevaju više obuke mogu raditi kao električar, tehničar ili inženjer.

Okoliš / Razmatranja

Komunalni radnici zaposleni su u različitim sredinama. Neke od najčešćih postavki uključuju kanalizaciju, prirodne plinove i rudarsku industriju te tvrtke za električnu energiju. Prema BLS-u, rad u industriji komunalnih usluga može predstavljati opasnost poput mogućnosti strujnog udara, pada s ljestava ili električnih požara. Ove opasnosti mogu se izbjeći ako se poštuju odgovarajuće sigurnosne procedure. Potencijalni kandidati trebaju razmotriti uvjete s kojima se komunalni radnik može suočiti na poslu. Ovi uvjeti uključuju rad u hladnom vremenu i radne noćne smjene za pomoć u situaciji prirodne katastrofe.

Plaća

Prema BLS-u, zarade variraju. Zarade variraju ovisno o tome koja su područja komunalnih usluga komunalni radnici, kao što su prirodni plinovi, voda i kanalizacija, proizvodnja i opskrba električnom energijom i komunalna poduzeća, ali zarade su obično veće za one u prirodnim plinovima i proizvodnji električne energije. Prosječna tjedna zarada je oko 1,230 USD.

Budućnost

Očekuje se smanjenje budućnosti komunalnih radnika. Prema BLS-u, zapošljavanje komunalnih radnika smanjit će se za 11 posto do 2018. Iako će smanjenje biti prisutno, neki poslovi će i dalje biti dostupni jer će se radnici koji se kreću prema mirovini morati zamijeniti.