Opis posla za ljudske resurse

Službenik za ljudske resurse trebao bi biti visoko kvalificiran, iskusan i upućen u razne savezne i državne propise koji su postavljeni kako bi zaštitili prava zaposlenika. Menadžer za ljudske resurse dolazi s različitim programima koji će pomoći u kompenzaciji, procjeni i zadržavanju zaposlenika unutar organizacije. Glavni cilj posla za ljudske resurse je osigurati najbolje moguće radno okruženje za zaposlenike unutar organizacije. U malim poduzećima, menadžer za ljudske resurse može biti odgovoran za sve poslove u području ljudskih resursa, ali češće upravlja odjelima koji mogu pojedinačno ili kao grupa ispunjavati različite odgovornosti odjela.

$config[code] not found

Obrazovanje

Većina radnih mjesta za ljudske resurse zahtijevaju minimalni stupanj prvostupnika, a menadžerske pozicije često zahtijevaju magisterij. Budući da su za ovo radno mjesto potrebne različite vještine, većina poslodavaca je prihvatljiva za većinu poslodavaca. Područja studija mogu uključivati ​​poslovnu komunikaciju, vizualne komunikacije, poslovne informacijske sustave, poslovno upravljanje, ljudske resurse, psihologiju i političke znanosti.

Reponsibilities.

Upravitelj ljudskih resursa nadgleda odjel za ljudske resurse, au većim tvrtkama nadzire podređene radnike u odjelu. Odjel će biti odgovoran za razvoj i upravljanje programima zapošljavanja kao što su definiranje radnih odgovornosti i zadataka za različita radna mjesta; razvijanje programa ocjenjivanja poslova i razvoj testova za procjenu zaposlenika. To znači da odjel za ljudske resurse mora raditi u uskoj suradnji s drugim odjelima u organizaciji kako bi procijenio potrebe osoblja. Odjel za ljudske resurse također može osmisliti strategije nagrađivanja i zadržavanja kako bi pomogli organizaciji zadržati najbolje zaposlene. Odjel također može biti odgovoran za usmjeravanje i programe obuke kako bi pomogao novim zaposlenicima da se dobro integriraju i smire unutar organizacije. Paketi naknada i naknada također mogu biti u nadležnosti ljudskih resursa.

Radni uvjeti

Stručnjaci za ljudske resurse obično rade u uredskom okruženju, iako se od njih može zahtijevati da često putuju kako bi prisustvovali raznim aktivnostima zapošljavanja, sajmovima poslova, profesionalnim sastancima ili treninzima zaposlenika. Menadžer za ljudske resurse uglavnom radi u prosjeku četrdeset sati tjedno, iako, kao i svaki drugi profesionalac, povremeno mora raditi navečer ili vikendom.

Job Outlook

Prema US Bureau of Labor and Statistics, očekuje se da će se stopa zaposlenosti za menadžere ljudskih resursa povećati po stopi od 10 posto, brže od prosjeka svih zanimanja, do 2018. godine. Odjel za ljudske resurse je ključan za dobrobit tvrtke.

Plaća

Prema PayScaleu, plaća za službenika za ljudske resurse kreće se od 45.092 do 74.282 dolara godišnje od srpnja 2010. Naknada upravitelju ljudskih resursa varira ovisno o vrsti, veličini i lokaciji tvrtke. Prednosti koje dolaze uz ovu profesiju uključuju plaćeni odmor i odmor, mirovinske planove i zdravstveno osiguranje. U nekim organizacijama menadžeri ljudskih resursa sudjeluju u planovima dijeljenja dobiti.