Opis posla bolničara

"Hospitalist" je opći pojam koji se koristi za opisivanje uloge liječnika, liječnika asistenta ili medicinske sestre koji većinu svog dana provodi u bolnici. Bolničke medicinske usluge napreduju u SAD-u od sredine 1990-ih, stvarajući veću potražnju za vrhunskim medicinskim stručnjacima koji rade uglavnom u bolničkoj skrbi za pacijente.

Kliničko upravljanje

Primarna uloga bolničara je kliničko upravljanje. Glavni razlog za odabir karijere bolničara je u potpunosti usredotočiti se na pružanje vrhunske kvalitete, sigurne skrbi za pacijente koji zahtijevaju dugotrajno liječenje. Umjesto da se bavi većim brojem pacijenata s pretežno preventivnim ili manjim potrebama u uredu, bolničar obično radi na manjem broju slučajeva gdje pacijenti imaju naprednije potrebe.

$config[code] not found

Obrazovanje i savjetovanje

Drugi cilj bolničarke je da se bavi bolničkom skrbi s naglaskom na sprječavanju liječenja pacijenata. Hospitalist preuzima ulogu edukacije i savjetovanja, a pruža i bolničku njegu i liječenje. Edukacijom pacijenata o sigurnoj i pravilnoj njezi nakon prijema, smanjujete rizike trajnog prijema u povratak. Hospitalisti obično upućuju pacijente drugim liječnicima radi stalne preventivne i održavajuće njege nakon što napuste bolnicu.

Radno okruženje

Potreba vremena i energije bolničara je ekstremna. Prema American College of Physicians web stranici, vi se u biti obvezujete na upravljanje potrebama pacijenta 24 sata dnevno, sedam dana u tjednu i 365 dana u godini. Obično radite sedmodnevne, 12-satne smjene tijekom dana. U nekim bolnicama rotirate večernje smjene s drugim bolničarima. Alternativno, drugo bolničko osoblje može pokriti večernje i noćne smjene i pozvati bolničara samo u hitnim slučajevima.

Zahtjevi u pozadini

Bolničar mora zadovoljiti sve iste medicinske kvalifikacije za svoje opće ili specijalizirano radno mjesto liječnika, kirurga, pomoćnika ili medicinske sestre. Liječnik, na primjer, mora završiti medicinsku diplomu, a medicinska sestra mora završiti diplomu ili stupanj skrbi i položiti nacionalni ispit za licenciranje. Dok dovršavate svoj stupanj, obavili biste svoje stažiranje i poslijediplomski boravak u bolnici. Osim toga, bolničar mora imati snažnu želju za liječenjem pacijenata koji se bave kroničnim ili kritičnim uvjetima. Ona također mora imati dobre timske i komunikacijske vještine kako bi surađivala s drugim bolničkim osobljem.

Informacije o plaćama za liječnike i kirurge

Liječnici i kirurzi zaradili su srednju godišnju plaću od 204.950 dolara u 2016., prema US Bureau of Labor Statistics. Na niskoj razini, liječnici i kirurzi zaradili su 25. percentil plaće od 131.980 dolara, što znači da je 75 posto zarađivalo više od tog iznosa. 75 posto plaće je 261.170 dolara, što znači da 25 posto zarađuje više. U 2016. zaposleno je 713.800 osoba u SAD-u kao liječnici i kirurzi.