Opis posla u suradnji s kliničkim suradnikom

Klinički suradnici pomažu medicinskim ustanovama poboljšati operativne procedure i politike u kratkom i dugoročnom razdoblju. One osiguravaju da su takve procedure adekvatne i da su u skladu s državnim i saveznim zakonima.

dužnosti

Klinički suradnik ažurira kliničku dokumentaciju i preporučuje poboljšanja u kliničkim postupcima i procesima. Ona također razmatra izvanredne situacije i prelazi u situacije u lokalnoj zdravstvenoj ustanovi izvan opsega njezine stručnosti.

$config[code] not found

Obrazovanje

Klinički suradnik općenito ima diplomu iz znanstvenog područja. Poslodavci često zahtijevaju od viših kliničkih suradnika da posjeduju profesionalne licence, kao što su registrirane medicinske sestre.

Kvalitativne sposobnosti

Klinički suradnik mora imati vještine korisničkog servisa i zdravstvene skrbi.Također je potrebno osnovno poznavanje računalnog softvera, kao što su Microsoft Word i Excel.

Plaća

Srednja godišnja zarada kliničkog suradnika u 2010. godini iznosila je 62.000 USD, navodi se na internetskoj stranici za informacije o karijeri.

Razvoj karijere

Šanse za napredovanje kliničkog suradnika ovise o njegovoj izvedbi i skupu vještina. Sposoban i sposoban klinički suradnik može postati viši klinički suradnik u roku od nekoliko godina.

Radni uvjeti

Klinički suradnik radi od ponedjeljka do petka, od 8 do 17 sati.