Opis posla voditelja parka

U Sjedinjenim Državama postoji više od 1,5 milijuna hektara gradskog parkova, navodi The Trust for Public Land. Kao i kod većih državnih i nacionalnih parkova, gradski parkovi imaju odgovornost upravljanja okolišem i usluga za javnost. Upravitelji parka odgovorni su za rješavanje ovih često kontradiktornih misija, kao i niz drugih dužnosti.

Pregledavate park

Upravitelj parka nadgleda zaposlenike koji se bave održavanjem i rekreacijskim uslugama u parku ili rekreacijskom objektu. On pregledava park kako bi se uvjerio da se sve održava i daje napomene ili preporuke za poboljšanja. Pregledavanje parka uključuje provjeru građevina, izletišta, cesta, staza i ograda. Upravitelji parka također pripremaju pisana izvješća o aktivnostima u parku, kao i informacije o proračunu, i traže načine za poboljšanje usluga korisnicima.

$config[code] not found

Upravljanje, propisi Znanje

Upravitelji parka moraju biti aktivni u svim lokalnim, državnim ili saveznim propisima i propisima koji utječu na park. Također moraju znati kako nadzirati, organizirati i upravljati programom rekreacijskih aktivnosti. Potrebno je temeljito razumijevanje različitih stilova vođenja za upravitelje parkova. Također bi trebali biti svjesni najboljeg načina upravljanja prirodnim resursima u parku.

Bachelor's Needed

Većina upravitelja parkova ima prvostupnika u parkovima i rekreaciji, slobodnim studijima ili rekreaciji na otvorenom. Prema Zavodu za statistiku rada, stupanj u bilo kojem polju slobodnih umjetnosti mogao bi biti dovoljan za upravitelje parka koji rade u privatnom sektoru. Količina potrebnog iskustva ovisi o veličini grada u kojem radi upravitelj parka. Grad Phoenix zahtijeva tri godine nadzora za upravitelje parka. S druge strane, Odjel za administrativne usluge Iowa zahtijeva jednu godinu iskustva u parku za upravitelja parka.

Certifikacija opcije

Nacionalna udruga za rekreaciju i parkove nudi ispit za certifikaciju za stručne i tehničke poslove u parkovima. Poslovi ne zahtijevaju nužno potvrdu NRPA-e, iako udruga kaže da nudi više mogućnosti za napredovanje u karijeri. Uvjeti za polaganje ispita uključuju barem jedno od sljedećeg: diplomu iz rekreacije ili srodnog područja iz akreditiranog programa; svaki stupanj prvostupnika u kombinaciji s tri godine iskustva u parku; ili pet godina puno radno vrijeme u parkovima. Morate pohađati tečajeve kontinuiranog obrazovanja i testove kako biste održali certifikaciju.

Rast posla

Prema procjenama Zavoda za statistiku rada, rast zaposlenosti u rekreacijskom području projiciran je na prosječnoj razini od 14 posto do 2022. godine. Rastu će pridonijeti broj mlađih ljudi u kombinaciji sa starijim osobama koje imaju više slobodnog vremena.

Informacije o plaćama za rekreativne radnike

Rekreativni radnici zaradili su srednju godišnju plaću u iznosu od 23.870 dolara u 2016., prema US Bureau of Labor Statistics. Na niskoj razini, rekreacijski radnici zaradili su 25 posto zarade u iznosu od 19.780 dolara, što znači da je 75 posto zarađivalo više od tog iznosa. 75 posto plaća je 31.310 dolara, što znači da 25 posto zarađuje više. U 2016. zaposleno je 390.000 ljudi u SAD-u kao rekreacijski radnici.