Što je opis poslova službenika?

Bez obzira na to što je industrija, od obrazovanja do policijskog rada, bolnice i zdravstvene skrbi ili razvoja računalnog softvera, za tu industriju treba voditi evidenciju. Neke organizacije imaju tako velik opseg zapisa da unajmljuju određenog pojedinca da kreira, organizira, održava i dohvaća zapise i održava dokumentacijski sustav. Ova osoba je poznata kao službenik za evidenciju.

$config[code] not found

funkcija posla

filmske slike po sied shahinkiya iz Fotolia.com

Službenik za evidenciju može biti uključen u vođenje evidencije o bolesniku u bolnici kako bi se osiguralo pravilno vođenje svih postupaka i lijekova, kao i povijest bolesti pacijenta, osiguranje i informacije o obitelji. Službenici za evidenciju također rade u županijskim poslovima održavanja evidencije o rođenju, smrti, brakovima i porezima. Može se angažirati upravitelj službenika za evidenciju da ažurira i organizira evidenciju učenika i nastavnika u školama i na sveučilištima ili zapise zaposlenika u velikoj korporaciji. Službenik za evidenciju može raditi s elektroničkim skladištem, novinama i drugim papirnim dokumentima, mikrofišom, filmom ili drugim softverom za obradu slike.

Uvjeti rada

muškarac i žena sa slikom dokumenata Sergija Šalimova iz Fotolia.com

Rad je obično u zatvorenom prostoru, iako neke industrije, kao što su evidencije poreza na imovinu i skladištenje policijskih dokaza, također mogu zahtijevati rad na terenu kao dio procesa pronalaženja i stvaranja zapisa. Neki zapisi mogu biti u skladišnom okruženju, a drugi mogu biti stari, u lošem stanju ili u kontroliranom skladištu. Kao rezultat toga, posao službenika za dokumentaciju može uključivati ​​ekstreme temperature i primjetnu razinu prašine ili plijesni, što može utjecati na neke pojedince.

Obrazovanje

Slika bolničke datoteke od PinkSony iz Fotolia.com

Očekuje se da će službenik za evidenciju biti visoko organiziran kritički mislilac koji će moći obavljati više zadataka. Većina industrija će zahtijevati minimalni stupanj obrazovanja i neke dokaze o prethodnom iskustvu rada s dokumentima ili dokumentima kao što je arhiviranje. Neke industrije, kao što su osiguranje, zdravstvena zaštita i policija ili pravne tvrtke, također zahtijevaju specijaliziranu obuku prije nego što se smatra da je kandidat kvalificiran za rješavanje specifičnih procedura evidencije.

Plaća

tipkovnica sa slikom gumba-pladanj po zraku iz Fotolia.com

Prema Salary.com, u 2009 je tipična plaća voditelja rekorda iznosila oko 74.000 dolara, a neke su pozicije bile veće. Dobro obučeni, iskusni upravitelj zapisa može očekivati ​​da će dobiti plaću između 60.000 i 100.000 dolara. Zapisi o upravljanju evidencijama u malim, privatnim tvrtkama vjerojatno će platiti manje. Zavod za statistiku rada otkriva prosječnu plaću od oko 30.000 dolara za tehničare medicinskih zapisa za 2008. godinu.

pogled

rastuće slike budućeg rasta od fotolia.com

Prema Državnom zavodu za statistiku rada, zapošljavanje stručnjaka za medicinske dokumente, policijski službenici za evidencije i ostala pozicija za upravljanje rekordima očekuje se nastavak rasta za najmanje 20 posto do 2018. godine.

Informacije o plaćama za medicinske zapise i tehničare za zdravstvene informacije

Medicinski zapisi i tehničari za zdravstvene informacije zaradili su srednju godišnju plaću od 38.040 dolara u 2016., prema US Bureau of Labor Statistics. Na niskoj razini, medicinska dokumentacija i tehničari za zdravstvene informacije zaradili su 25 posto zarade od 29.940 dolara, što znači da je 75 posto zarađivalo više od tog iznosa. 75 posto plaće je 49.770 dolara, što znači da 25 posto zarađuje više. U 2016. zaposleno je 206.300 ljudi u SAD-u kao tehničari za medicinsku dokumentaciju i zdravstvene informacije.