Opis posla institucionalne prodaje

Investicijske banke uvijek pokušavaju smisliti nove načine da investitorima pomognu uložiti svoj novac u dionice i dionice. Te banke stvaraju proizvode koje moraju prodavati institucionalni prodajni predstavnici. Ovi prodajni predstavnici služe savjetovanje uloge za klijente po figuring što njihove financijske ciljeve i figuring out kako proizvodi prodaju od strane investicijskih banaka mogu pomoći tim investitorima.

$config[code] not found

Funkcija

Institucionalni prodajni radnici rade za investicijske banke i prodaju vrijednosne papire pojedincima i tvrtkama. Oni moraju raditi u timu, locirati potencijalne prodajne potencijale kroz istraživanje tržišta. Ovi institucionalni prodajni djelatnici također su odgovorni za komunikaciju s klijentima koji su kontaktirali tvrtku za investicijsko bankarstvo. Oni su također odgovorni za pronalaženje financijskih ciljeva njihovih klijenata, a zatim im pružaju proizvode potrebne za postizanje tih ciljeva. Institucionalni prodajni djelatnik odgovoran je za organiziranje sastanaka tvrtke kako bi razgovarali o napretku postignutom u prodaji. Napredak koji su postigli institucionalni prodajni predstavnici mora biti prijavljen u elektronske baze podataka.

Uvjeti

Uprava često vrši veliki pritisak na te prodajne predstavnike kako bi pokrenuli prodaju. Putovanja diljem svijeta su uobičajena za institucionalne prodajne predstavnike, koji se mogu naći s klijentima gotovo bilo gdje. Prema Državnom zavodu za statistiku rada, ti predstavnici obično rade više od 40 sati tjedno.

vještine

Magisterij iz financija ili ekonomije potreban je onima koji su zainteresirani za rad u institucionalnoj prodaji. Institucionalni prodajni radnici moraju imati najmanje dvije godine radnog iskustva u investicijskom bankarstvu ili drugoj financijskoj usluzi. Moraju imati vrlo dobre analitičke vještine kako bi mogli procijeniti potrebe svojih klijenata. Oni moraju imati tradicionalne prodajne vještine, kao što su komunikacijske vještine i vještine međuljudskih odnosa. Ovi prodajni radnici moraju biti temeljito upoznati s prodajnim strategijama tvrtke u kojoj rade.

pogled

U razdoblju od 2008. do 2018. godine očekuje se rast potreba za institucionalnim prodajnim predstavnicima i ostalim predstavnicima prodaje investicija za 9 posto. To je uglavnom potaknuto rastom stanovništva i rastućim gospodarstvima u inozemstvu. Ova industrija ne raste više jer se mnoge investicijske banke konsolidiraju, što smanjuje broj radnih mjesta.

Zarada

U 2008. godini srednja zarada institucionalnih prodajnih predstavnika iznosila je 68.680 dolara. Sredina 50 posto zaradila je između 40.480 i 122.270 dolara. Institucionalni prodajni zastupnici najviše zarađuju u posredovanju i posredovanju u sigurnosnim i robnim ugovorima.