Opis posla za suradnika ruralnog prijevoznika

Saradnik u ruralnom prijevozu preuzima i isporučuje poštu, pakete i pakete kupcima Poštanske službe SAD-a (USPS) koji se nalaze izvan urbanih područja. Njegov put može uključivati ​​stambene ili komercijalne pokrovitelje ili mješavinu oba. Na kraju svoje smjene vraća se u određeni poštanski ured u svojoj regiji kako bi odbacio neisporučenu poštu, kao i potpisane potvrde koje je prikupio od kupaca.

$config[code] not found

Zahtjevi za vještine

Organizacijske sposobnosti potrebne su za ruralnog suradnika prijevoznika da dostavi poštu svim kupcima na njezinoj ruti na vrijeme. Dobre vještine usmene komunikacije potrebne su za interakciju s klijentima i odgovaranje na njihova pitanja. Potrebna je mogućnost dešifriranja adresa i naziva adresa od često nečitljivog pisanja na omotnicama i adresnim naljepnicama. Za dobivanje potpisa od kupaca na ručnoj računalnoj opremi koju koristi USPS potrebne su vještine elektroničkog uređaja.

Poslovne odgovornosti

Slanje pošte na vrijeme pravim kupcima glavni je posao ruralnog suradnika prijevoznika. Od njega se očekuje da mudro upravlja svojim vremenom i isplanira svoju rutu kako bi izbjegao povratak na putove isporuke. Potrebno je voditi detaljnu evidenciju o pokušaju i propuštenim isporukama. Dobivanje potpisa za potvrđene, registrirane i potvrde o isporuci zahtjev je posla. Od ruralnog prijevoznika se očekuje da održava svoje vozilo čistim i da radi u skladu s rasporedom preventivnog održavanja.

Uvjeti rada

Za ovaj posao potrebna je fizička spremnost, jer su prijevoznici dužni nositi teške poštanske vreće i pakete različitih težina i veličina. Oni su također na nogama većinu svog radnog dana, i moraju biti u stanju lako se saviti i rastegnuti kako bi pokupili i dostavili pakete. Obiteljski prijevoznik obično mora voziti službeno vozilo i raditi u svim vremenskim uvjetima. Njezin raspored rada obično je 40 sati tjedno, što može uključivati ​​i rad subotom. Godišnja godišnja doba koja povećavaju količinu pošte i paketa mogu zahtijevati prekovremeni rad. Većina poštanskih radnika mora nositi uniformu koju im je dao njihov poslodavac. Susreti s neprijateljskim psima u rezidencijama kupaca su normalan dio posla.

Obrazovni zahtjevi

Za ovaj posao je potrebna diploma srednje škole ili ekvivalent. Podnositelji zahtjeva za pridružene položaje u ruralnim prijevoznicima moraju proći test za državnu službu koji se smatra za unajmljivanje. Poželjno je prethodno iskustvo u operacijama isporuke ili usluga korisnicima.

Mogućnosti plaća i napredovanja

Zbog veličine USPS-a, mogućnosti za napredovanje dostupne su većini zaposlenika. Rast karijere u nadzorne pozicije u području isporuke ili obrade pošte je uobičajen. Prema web stranici Glassdoor.com za posao i plaću, prosječna plaća u 2010 za ruralnog prijevoznika u Sjedinjenim Državama iznosila je 51.414 dolara.