Opis posla vozača dostave dijelova

Mnogi auto dijelovi i telekomunikacijske tvrtke oslanjaju na dijelove dostave vozača za pravovremenu lokalnu distribuciju. Vozači, primjerice, preuzimaju i isporučuju dijelove od trgovaca auto dijelova i dostavljaju ih servisnim centrima za upotrebu u vozilima kupaca. Ako imate fizičku izdržljivost, snagu i strpljenje, možda ćete uživati ​​kao vozač isporuke dijelova - bilo kao zaposlenik ili kao samostalni izvođač.

$config[code] not found

dužnosti

Vozači za dostavu dijelova obično rade za trgovca, proizvođača ili neovisnog izvođača. Oni opterećuju kamione u distribucijskim centrima - ili preuzimaju dijelove u malim poduzećima - i dostavljaju ih klijentima tijekom cijelog dana. U ovom poslu planirate vlastite rute za maksimalnu učinkovitost i budete u kontaktu s nadzornicima ili dispečerima. Također vodite evidenciju o preuzimanjima, isporukama i plaćanjima, a kupcima osiguravate potvrde o otpremi i plaćanju. Ovi vozači su također odgovorni za povremeno održavanje i čišćenje svojih vozila.

Radno okruženje

Vozači za dostavu dijelova rade tijekom radnog vremena, budući da su većina klijenata poslovne i uslužne tvrtke. U ovom području rad je fizički zahtjevan. Ponekad morate podići teške predmete, a na svojim nogama provesti mnogo sati. Vaše su šanse da se ozlijedite zbog prometnih nesreća veći u ovom poslu jer ste izloženi svim vremenskim uvjetima.

Obrazovanje, vještine, licenciranje i certificiranje

Mnogi vozači isporuke dijelova moraju imati završenu srednju školu ili ekvivalent GED-a. Srednjoškolska diploma osigurava osnovne matematičke vještine za prikupljanje plaćanja i mijenjanje kad je to potrebno. Također bolje osigurava da možete čitati prometne znakove, govoriti engleski i komunicirati s menadžerima i drugim zaposlenicima klijenta. Za razliku od vozača poluprikolica i kamiona na duge relacije, ne trebate komercijalnu licencu kao vozač dostave dijelova. Važeća standardna vozačka dozvola dovoljna je, ali vaš poslodavac može zahtijevati da postanete ovlašteni za sigurnost u voznom parku preko američkog Ministarstva prometa ili DOT-a. U obuci o sigurnosti voznog parka naučite se o sigurnoj vožnji i propisima o vozilu propisanim od strane DOT-a.

Plaća i Job Outlook

Vozači isporuke, uključujući i one koji isporučuju dijelove, od svibnja 2011. godine ostvarili su prosječne godišnje plaće u iznosu od 33 120 USD, prema podacima US Bureau of Labor Statistics. Ako ste među prvih 10 posto zarade, iznosit ćete više od 58.440 dolara godišnje. Očekuje se da će se radna mjesta na ovom području povećati u prosjeku od 13 posto do 2020. godine, prema podacima BLS-a - nasuprot 14-postotnom nacionalnom prosjeku za sva radna mjesta.