Opis posla za blagajnu u stranoj valuti

Blagajnik u stranoj valuti može raditi za banku ili osiguravajuće društvo koje posluje globalno. Blagajnik se također može zaposliti u poduzeću koje se bavi izvozom i uvozom, ili koje se obično bavi stranim poslovnim partnerima. Blagajnički posao obično zahtijeva diplomu srednje škole.

Osigurava točne valutne prijenose

Blagajnik u stranoj valuti obično radi za banku koja se bavi međunarodnim transakcijama. Ovaj zaposlenik prima isplate poslovnog partnera u stranim valutama i osigurava njihovu ispravnost u američke dolare. Jednako tako, blagajnik pregledava bankovna plaćanja u SAD-u i osigurava da se točni iznosi šalju stranim kupcima. Primjerice, devizni blagajnik koji radi za banku s sjedištem u New Yorku može pregledati isplate od osiguravajućeg društva sa sjedištem u Velikoj Britaniji i osigurati da su primljeni ispravni iznosi i da je tečaj između američkog dolara i američke funte točan.

$config[code] not found

Srednjoškolsko obrazovanje

Ova karijera obično zahtijeva dobru poslovnu sposobnost i diplomu srednje škole. Zaposlenik koji nema završen fakultet može proći praktičnu obuku prije rada. Neki blagajnici mogu imati stupanj suradnika u poslovnom području. Osim toga, izvrsne jezične vještine mogu biti plus, pogotovo ako blagajnik preuzme nekoliko odgovornosti i često se bavi stranim poslovnim partnerima.

Plaća

Dnevne plaće za devizne blagajnike obično ovise o iskustvu, veličini tvrtke i lokaciji. Na naknadu štete također mogu utjecati dužina radnog staža i akademska obuka. Prema Zavodu za statistiku rada, srednja godišnja plaća blagajnika iznosila je 18.970 dolara u 2012. Međutim, tipična godišnja plaća blagajnika, koja vrlo sliči blagajnicima u stranoj valuti, iznosi 24.490 dolara.

Razvoj karijere

Zaposlenik može povećati šanse za napredovanje upisom na dodiplomski studij i stjecanje prvostupnika na poslovnom području. Blagajnik također može povećati mogućnosti za napredovanje u karijeri uzimanjem noćnih tečajeva i dobivanjem stručnog certifikata, kao što je ovlaštena oznaka bankovnog urednika. Izgledi radnih mjesta za blagajnike i blagajnike vrlo su niski, ali kako se globalna razmjena povećava, više će biti potrebe za blagajnicima u stranoj valuti.

Radni uvjeti

Blagajnik u stranoj valuti obično radi standardno od 8 do 17 sati. pomak. Međutim, mogu se pojaviti slučajevi u kojima blagajnik može morati raditi kasno noću ili rano ujutro za smještaj klijenta. Primjerice, valutni blagajnik u globalnoj banci u New Yorku možda će morati ostati u uredu kasno kako bi razgovarao o zahtjevima za prijenos novca s kolegom koji radi u uredu banke u Tokiju.