Opis posla tehničkog nadzornika

Tehnički supervizori pružaju praktično vodstvo zaposlenicima koji rade u bilo kojem broju industrija - gdje god se obavljaju tehnički poslovi - kao što su laboratorijska i ispitna okruženja, proizvodnja, informacijska tehnologija, telekomunikacije, inženjering i arhitektura. Supervizori obično započinju kao tehničari. Oni znaju kako obavljati poslove koje njihovi zaposlenici rade i koristiti to znanje za obuku članova osoblja, potvrditi da se rad obavlja točno, analizirati pogreške i riješiti probleme.

$config[code] not found

Vještina vodstva

Tehnički nadzornici vode timove vještih tehničara. Ti nadzornici osiguravaju da se postupci poštuju učinkovito i pod ispravno kontroliranim uvjetima. U ispitnim okruženjima, tehnički nadzornici provjeravaju točnost rezultata i provjeravaju da oprema i alati rade ispravno i kalibrirani prema potrebnom stupnju preciznosti. U proizvodnim okruženjima potvrđuju kvalitetu rada i osiguravaju učinkoviti rad strojeva.

Zapošljavanje, vrednovanje i poboljšanje osoblja

Tehnički nadzornici intervjuiraju kandidate za nova radna mjesta i zapošljavaju ili daju preporuke za zapošljavanje. Ti supervizori moraju prenijeti nove zaposlenike na posao, promatrati sve zaposlenike na poslu i procijeniti rad. Oni pružaju poduku i pripremaju planove obuke, a zatim procjenjuju učinkovitost oba napora na temelju priznatih promjena učinka. Kada rad zaposlenika nije u skladu sa standardom i ne poboljšava se, taj supervizor slijedi poslovne protokole s upraviteljem i ljudskim resursima kako bi formalizirao planove za poboljšanje osoblja.

Usklađivanje vještina zaposlenika s poslom

Tehnički nadzornici posvećuju veliku pažnju detaljima, ali i vide kako se detalji zbrajaju u širi prikaz. Ovi profesionalci su udobni multitasking i učinkovit u organizaciji radnih zadataka. Kandidati koji se bave ovom ulogom trebali bi imati mogućnost izrade planova rada koji podržavaju istraživanje, razvoj, testiranje i projektne zadatke. Nadzornik pregledava zahtjeve i specifikacije projekta, a zatim upoznaje zaposlenike sa zadacima i poslovima na temelju vještina i kompetencija.

Kvalifikacije

Tehnički supervizori moraju imati dovoljnu razinu obrazovanja i osposobljavanja u svom području rada, osim radnog iskustva kao tehničar. U zdravstvenom laboratoriju, gdje se obavljaju testovi za pacijente, tehnički supervizor mora imati diplomu doktora medicine ili doktora osteopatije i imati licencu za rad u državi u kojoj se obavlja laboratorijski rad. Na drugom kraju spektra, nadzornici mehanike obično samo trebaju postsekundarnu potvrdu.

Informacije o plaćama za voditelje arhitekture i inženjerstva

Arhitektonski i inženjerski menadžeri zaradili su srednju godišnju plaću od 134.730 dolara u 2016., prema US Bureau of Labor Statistics. Na niskoj razini, arhitektonski i inženjerski menadžeri zaradili su 25. percentil plaće od 108.040 dolara, što znači da je 75 posto zarađivalo više od tog iznosa. 75 posto plaća je 167.290 dolara, što znači da 25 posto zarađuje više. U 2016. zaposleno je 180.100 ljudi u SAD-u kao upravitelji arhitekture i inženjeringa.