Opis posla voditelja banke

Rukovoditelj banke je osoba zadužena za financijsko poslovanje banke, kao i za zaposlenike koji pružaju usluge kupcima u bankarskim ili kreditnim transakcijama. Prati transakcije zbog točnosti i profesionalnosti. U interesu zadovoljstva i zadržavanja korisnika, on održava ugodno i učinkovito okruženje.

vrste

Osoba na tom položaju u malom mjestu može biti zadužena za sve odjele za bankarstvo. U većim bankama s višestrukim lokacijama, obično postoji voditelj podružnice za svaki lokalni ured. Ako je glavna banka ili podružnica velika operacija, obično postoje menadžeri za pojedine odjele, kao što su zajmovi, hipoteka, investicijski, kontrolni i štedni odjeli.

$config[code] not found

dužnosti

Uz obuku i nadzor zaposlenika i jamčenje iznimne usluge klijentima, voditelj banke priprema izvješća i sažetke koji odražavaju aktivnosti banke u vezi s novim zajmovima i hipotekama, zadane aktivnosti, nove aktivnosti na računu i prinose na ulaganja banke. Ovi podaci se dostavljaju višem rukovodstvu, kao i upravnom odboru banke i investitorima. Podređeni često pozivaju upravitelja da se pozabavi pitanjima korisničkih usluga ili da pomogne u ekspediciji zahtjeva za kredit ili hipoteku.

Radni uvjeti

Rukovoditelj banke provodi većinu svog vremena na stolu radeći papirologiju i radeći na svom računalu. Ponekad može prolaziti kroz stražnje urede, blagajnu i predvorje kako bi komunicirala s osobljem i kupcima. Iako u banci može raditi manje od tradicionalnih 40 sati tjedno, često odlazi kući kući koju završava navečer ili vikendom. Kodeks oblačenja za banke tradicionalno je profesionalan, a sveukupna atmosfera je obično prijateljska i korisna.

Obrazovni zahtjevi

Kandidati za upravljanje bankom ili programima za pripravnike moraju imati visoku stručnu spremu. Predložena područja koncentracije uključuju matematiku, računovodstvo, financije ili poslovnu administraciju. Razina zahtjeva za fakultetsko obrazovanje razlikuje se od banke do banke. Većina banaka nudi programe obuke rukovoditeljima potencijalnim menadžerima da ih upoznaju s različitim odjelima banke i njihovim poslovanjem.

Mogućnosti plaća i napredovanja

Prema Salary.com, srednji godišnji prihod za bankovnog menadžera u 2009. bio je 137.163 dolara, ovisno o veličini banke, njezinim udjelima i ekonomskim uvjetima u regiji u kojoj se banka nalazila. Šanse za napredovanje također uvelike ovise o tim čimbenicima. Bankovni menadžeri niže razine često se uključuju u napredne tečajeve za financije i bankarstvo kako bi povećali svoje šanse za napredovanje.