GL Opis posla knjigovođe

Računovođa glavne knjige radi pod nadzorom voditelja računovodstva, bilježeći poslovne transakcije u pomoćnim knjigama i glavnim knjigama. Većina računovođa glavne knjige ima diplomu računovodstva ili revizije.

Priroda djela

Računovođa glavne knjige, inače poznata kao knjigovođa za GL, bilježi transakcije zaduživanjem i kreditiranjem financijskih računa, kao što su imovina, obveze, prihodi, rashodi i kapital. Također priprema izvješća na kraju svakog mjeseca ili tromjesečja.

$config[code] not found

Obrazovanje

Četverogodišnji stupanj računovodstva potreban je za poziciju računovođe. Mlađi knjigovođa za GL može imati niži stupanj, kao što je diploma srednje škole ili stupanj suradnika u području povezanom s financijama.

plaće

Razine plaća za računovođe zavisne su od radnog staža, akademskih vjerodajnica i profesionalnih certifikata. U 2010. godini računovođa glavne knjige zarađuje srednju plaću u iznosu od 54.000 dolara, navodi se na internetskoj stranici za informacije o karijeri Indeed.com.

Razvoj karijere

GL knjigovođa može poboljšati svoje mogućnosti za rast karijere tražeći ovlaštenu licencu za javne računovođe. U roku od nekoliko godina, iskusni i učinkoviti GL knjigovođa može postati voditelj računovodstva.

Radni uvjeti

GL je općenito zauzet na kraju mjeseca pripremajući izvještaje u glavnim knjigama, kao što su bilance, izvještaji o prihodima, izvještaji o novčanim tokovima i izvještaji o kapitalu. Uglavnom radi normalno radno vrijeme, od ponedjeljka do petka.

Informacije o plaćama za računovođe i revizore za 2016. godinu

Računovođe i revizori zaradili su srednju godišnju plaću od 68.150 dolara u 2016., prema US Bureau of Labor Statistics. Na niskoj razini, računovođe i revizori zaradili su 25-postotnu plaću od 53.240 dolara, što znači da je 75 posto zarađivalo više od tog iznosa. 75 posto plaća je 90.670 dolara, što znači da 25 posto zarađuje više. U 2016. godini u Sjedinjenim Američkim Državama zaposleno je 1.397.700 osoba kao računovođe i revizori.