Opis posla za upravitelja pravila

Upravitelj politike odgovoran je za upravljanje razvojem programa politika - ključnu ulogu u bilo kojoj organizaciji. On također osigurava ispunjenje strateških ciljeva organizacije. Upravitelj politike također nadzire izradu pozicija politika, kao i kampanju organizacije i rad na zagovaranju. Upravitelj politike obično radi u industriji zdravstvene skrbi ili za neprofitne organizacije ili organizacije koje se bave zastupanjem i ljudskim pravima.

$config[code] not found

Obrazovanje

Menadžer politike obično ima diplomu umjetnosti, diplomu znanosti ili magisterij iz javne politike ili javne uprave. Također bi trebao biti stručan u paketu Microsoft Office, uključujući oblikovanje Worda i grafiku, PowerPoint i Excel programiranje proračunskih tablica, što sve može biti potrebno za izradu poslovnih dokumenata i rukovanje informacijama o politici.

Ključne kompetencije

Prezentacijska pozadinska slika Koriolis iz Fotolia.com

Menadžer politike treba imati dobre vještine prezentacije, kao i dobre planske i organizacijske sposobnosti. Trebao bi biti u stanju postaviti prioritete i identificirati područja koja zahtijevaju daljnja istraživanja. Također bi trebao imati nadzorne vještine i biti sposoban voditi i voditi tim radnika prema ostvarenju ciljeva organizacije. Upravitelj bi također trebao biti u mogućnosti obavljati više zadataka i raditi bez nadzora. Upravitelj politike trebao bi biti učinkovit vođa i biti sposoban preuzeti odgovornost za ključna organizacijska pitanja; imaju dobru prosudbu i biti u stanju pravovremeno donositi odluke; biti u mogućnosti postaviti vremenske rokove i ispuniti rokove; imati vještine rješavanja zvjezdanih problema i moći provoditi kvalitativnu i kvantitativnu analizu; i imati vrhunske vještine pisanja i biti u stanju stvoriti poslovne dokumente.

odgovornosti

Voditelj politike prati i analizira različite organizacijske trendove i aktivnosti. Ona nadzire politiku plaćanja, kodiranja i pokrivenosti, te prepoznaje, procjenjuje i priopćava važne političke probleme dionicima. Ona prati utjecaj trendova i inicijativa koje utječu na organizaciju. Upravitelj politike također razvija razvoj politika u podsjećanje na strateške savjete i smjernice. Ona upravlja projektima, identificira ključna pitanja i pomaže u organizaciji rada tima.

kompenzacija

predivno stanje slike Roberta Kellyja iz Fotolia.com

Plaća upravitelja pravila ovisi o lokaciji, industriji i tvrtki u kojoj radi. Menadžer zdravstvene politike, na primjer, zarađuje od 51.097 do 98.277 dolara godišnje (od lipnja 2010). Menadžer obrazovne politike, s druge strane, zarađuje između 58.394 i 100.495 USD godišnje. Voditelj kreditnog kredita zarađuje između 28,506 i 38,875 dolara godišnje. Upravitelj politike ima pravo na dodatne pogodnosti kao što su zdravstveno i osiguravajuće pokriće.

Uvjeti

Upravitelj politike može raditi u zdravstvenoj industriji, za neprofitne organizacije ili za organizacije koje se bave zastupanjem i ljudskim pravima. Također može raditi u javnoj upravi i sigurnosti, maloprodaji, socijalnoj pomoći te financijskim i osiguravajućim uslugama. Obično radi u uredu, ali u određenim prilikama možda će morati putovati.