Što je opis posla za voditelja ureda za optometriju?

Početni posjet optometrističkom uredu obično zahtijeva da novi pacijent ispuni dokumentaciju u svezi s poviješću bolesti, kontaktnim informacijama, trenutnim i prošlim problemima s očima, osigurateljnim pokrićem i preferencijama za naplatu. Te se informacije pohranjuju elektronički ili u papirnatom obliku kako bi se optometristu pomoglo u dijagnosticiranju i liječenju pacijenata te na odgovarajući način naplatilo osiguravajuća društva za pružene usluge. Osoba zadužena za čuvanje tih datoteka i redovnih uredskih poslova zove se voditelj ureda za optometriju.

$config[code] not found

Zahtjevi za vještine

Vještine u uredu i upravljanju dokumentima potrebne su da bi bile kompetentni voditelj ureda za optometriju, jer bolesničke datoteke trebaju biti točne i aktualne kako bi optometristi pružili pravovremenu uslugu pacijentu. Voditelj mora imati nadzorne sposobnosti za upravljanje radom recepcionara i administrativnog osoblja. Od nje se očekuje da redovito preispituje učinkovitost sustava arhiviranja i vođenja evidencije i preporučuje poboljšanja. Ako se pojave razlike koje se odnose na pitanja uredskog ureda, ona ih mora rješavati taktično i diplomatski.

Poslovne odgovornosti

Bez obzira je li optometrija nova ili samo mijenja upravljanje, voditelj ureda je zadužen za odabir najboljeg sustava datoteka za rad kao i za donošenje odluka o zapošljavanju novih zaposlenika, koji softver najbolje zadovoljava potrebe liječničkih usluga i volumena pacijenta, i razvoj uredskih politika i postupaka. Obično se savjetuje s liječnikom da odredi radno vrijeme i odredi smjernice za plaćanje i planove plaćanja. Njezino odobrenje obično je potrebno za kupnju uredskog materijala i opreme. Kontakt s pacijentima je obično dio posla.

Uvjeti rada

Voditelji ureda za optometriju obično rade u profesionalnim uredskim okruženjima koja su udobno namještena i bez buke ili smetnji. Radno vrijeme je obično od 9:00 do 17:00 sati. a prekovremeni rad ili vikend rad rijetko je potreban. Profesionalno poslovno odijelo općenito je poželjno za taj posao, iako neki odjevni kodovi za urede mogu uključivati ​​kirurške pilinge.

Obrazovni zahtjevi

Diploma za srednju školu ili ekvivalentna diploma mora biti voditelj ureda za optometriju. Neki poslodavci zahtijevaju najmanje dvije godine iskustva u optometriji ili poziciji za upravljanje optičkim doziranjem. Poznato je poznavanje postupaka optičkog ispitivanja. Pozadina u raspodjeli naočala ili kontakata smatra se plus za kandidate za posao.

Mogućnosti plaća i napredovanja

Ako je optometrista dio veće skupine stručnjaka za njegu očiju, moguća je mogućnost upravljanja većim ili zaposlenijim uredima za veću plaću. Manje neovisne prakse obično ne nude šanse za napredovanje u karijeri. Srednja godišnja plaća za voditelja ureda za optometriju iznosila je 40.414 dolara u 2014. godini.