Opis posla za tehničara vode

Čista voda jedna je od životnih bitnosti. Tehničari vode pomažu osigurati da voda za piće ne sadrži kontaminante koji mogu uzrokovati bolesti. Naziv "vodni tehničar" može se primijeniti na brojna radna mjesta u industriji ispitivanja i tretmana vode. Rad kao vodni tehničar može značiti nošenje nekoliko različitih šešira u istom danu.

Opis posla tehničara vode

Odjel za ljudske resurse grada i okruga San Francisca opisuje položaj vodnog tehničara u državnoj službi koji uključuje prikupljanje uzoraka vode i laboratorijska ispitivanja. Vodni tehničar prikuplja uzorke vode iz postrojenja za pročišćavanje vode, kao i iz jezera, kanalizacije, bazena i bunara. Tehničar može obavljati jednostavne laboratorijske testove na terenu ili složenije testove u laboratoriju. Budući da je brižljivo vođenje evidencije od ključne važnosti, vodni tehničar također mora voditi detaljnu evidenciju o područjima prikupljanja, metodama i rezultatima te izvijestiti nadležna tijela o nenormalnim nalazima. Također mora znati i slijediti sigurne laboratorijske prakse, uključujući kalibraciju i održavanje opreme i korištenje sterilnih tehnika kako bi se izbjeglo onečišćenje uzoraka.

$config[code] not found

Tipični obrazovni zahtjevi

Vodni tehničar mora imati barem diplomu srednje škole, iako u mnogim slučajevima poslodavci radije unajmljuju osobu koja ima ili višu ili višu diplomu iz biologije, kemije ili srodnog područja. Umjesto diplomskog studija, Odjel za ljudske resurse grada i okruga San Francisca prihvaća jednu godinu provjerenog iskustva radeći kao terenski ili laboratorijski tehničar u vodovodnoj ili otpadnoj vodi za poziciju tehničara kvalitete vode I. Neki položaji mogu zahtijevati potvrdu o poznavanju laboratorijskih postupaka. Za vladine položaje, vodni tehničar će možda morati položiti državni ispit.

Gdje rade

Mnogi vodni tehničari rade za državne ustanove, bilo na lokalnoj ili nacionalnoj razini. Drugi rade za neovisne tvrtke za ispitivanje vode. Vodni tehničar će raditi pod nadzorom znanstvenika ili direktora laboratorija. Prema podacima Državnog zavoda za statistiku rada, oko 27 posto tehničara za zaštitu okoliša, kategorije koja uključuje tehničare za kvalitetu vode, rade u državnim ili lokalnim vlastima. Oko 23 posto radi za konzultantske tvrtke, a 13 posto radi u ispitnim laboratorijima.

Plaće i mogućnosti zaposlenja

Tehničari znanosti o okolišu općenito su ostvarili prosječnu plaću od 18,83 dolara po satu ili 41 240 dolara godišnje u svibnju 2012., navodi BLS. Rast radnih mjesta u ovom području povećat će se za 19 posto godišnje, ili brže od projiciranog prosječnog rasta za sva radna mjesta, predviđa BLS. Plaće su najveće za one koji rade u agencijama lokalne samouprave, a najniže za one koji rade u ispitnim laboratorijima.

Radni uvjeti

Velik dio posla koji tehničar za vodu zahtijeva trošenje vremena na otvorenom, bez obzira na vremenske uvjete. Tehničar za vodu često može voziti s jednog mjesta na drugo da bi prikupio uzorke.

Informacije o plaćama za tehničke znanosti i zaštite okoliša

Tehničari znanosti i zaštite okoliša zaradili su srednju godišnju plaću od 44.190 dolara u 2016., prema US Bureau of Labor Statistics. Na niskoj razini, znanost o zaštiti okoliša i tehničari za zaštitu zaradili su 25-postotnu plaću od 34.270 dolara, što znači da je 75 posto zarađivalo više od tog iznosa. Plaća 75. percentila je 58.280 dolara, što znači da 25 posto zarađuje više. U 2016. godini u Sjedinjenim Američkim Državama zaposleno je 34.600 osoba kao tehničari zaštite okoliša i zaštite okoliša.