Opis posla koordinatora za rehabilitaciju

Koordinatori rehabilitacije odgovorni su za medicinsku skrb, terapijske sesije i rehabilitacijsku obuku za pacijente u teškim mentalnim i fizičkim uvjetima. Najčešće se ti pacijenti suočavaju s problemima s alkoholom, drogama, seksom, mentalnom bolešću i / ili zlostavljanjem. Osim toga, koordinator za rehabilitaciju teži upravljanju financijama unutar institucije za rehabilitaciju. Većinu rehabilitacijskih ustanova za ovo radno mjesto zahtijeva akreditacija i obrazovanje.

$config[code] not found

Značaj

Koordinatori rehabilitacije imaju za cilj fizičko i mentalno poboljšanje svojih pacijenata. Međutim, zbog velikog broja ljudi u potrebi, koordinatori najčešće komuniciraju s savjetnicima i pružateljima zdravstvene skrbi kako bi osigurali da je skrb učinkovita među pacijentima. Osim toga, koordinatori rehabilitacije djeluju kao primarna veza između pacijenata, pružatelja usluga, obitelji i skrbnika. Cilj im je osigurati pacijentima da su u sigurnom, odgovornom okruženju koje će osigurati učinkovito liječenje.

edukacijske kvalifikacije

Položaj koordinatora za rehabilitaciju obično zahtijeva diplomu medicinskih sestara ili zdravstvenih znanosti. Sposobnost prikupljanja i analize podataka o pacijentima u medicinskim i socijalnim okvirima dodatno osigurava da se pacijenti učinkovito liječe. Pozadina u dijagnostičkim i terapijskim proceduralnim studijama, kao i fizička i zdravstvena procjena, također je korisna. Najčešće su koordinatori rehabilitacije dobili licence za registriranu medicinsku sestru.

Iskustvo s kvalifikacijama

Mnoge klinike za rehabilitaciju zahtijevaju da koordinatori rehabilitacije imaju najmanje dvije godine iskustva u skrbi za pacijente, klinikama za rehabilitaciju i / ili administrativnim područjima zdravstvene skrbi. Te vještine daju koordinatorima sposobnost procjene fizičkog i mentalnog zdravlja. Iskustvo na nižoj razini također može osigurati da koordinatori rehabilitacije imaju snažno razumijevanje koncepta mogućih planova rehabilitacije i alternativa za njihove pacijente.

Svrha

Koordinatori rehabilitacije nadgledaju klinike za rehabilitaciju kako bi osigurali da pacijenti postignu optimalne rezultate. To obično podrazumijeva obvezu stalnog zaposlenja. Drugim riječima, pacijenti traže rehabilitacijske klinike kako bi prevladali značajne poteškoće, ovisnosti ili bolesti - a koordinatori za rehabilitaciju sastavili su program za ove pacijente. Uvođenjem i koordiniranjem dugoročnih i kratkoročnih planova za ove pojedince, koordinatori rehabilitacije nadziru liječenje i postupke za samopoboljšanje.

Plaća

Većina koordinatora za rehabilitaciju zarađuje početnu plaću između 30.000 i 50.000 dolara godišnje. Međutim, kako napreduju njihove karijere, njihove se plaće mogu povećati na 100.000 dolara. Prosječna plaća, međutim, ostaje oko 50.000 dolara.