Opis poslova analitičara zaliha

Stock analitičari, ili analitičari vrijednosnih papira, koji su također poznati, troše svoje vrijeme na istraživanje i ispitivanje financijskih podataka o dionicama i tvrtkama kako bi onda mogli savjetovati tvrtke o tome kako najbolje uložiti svoj novac. Oni obično rade u bankama, brokerskim kućama, osiguravajućim društvima, vladinim agencijama i velikim korporacijama.

Opis posla

Kroz proračunske tablice i druge oblike softvera, analitičari dionica pregledavaju vrijednosne papire tvrtki u različitim industrijama. Promatraju financijske rezultate, tržišne cijene i industrijske čimbenike koji bi mogli utjecati na cijenu dionica tvrtke. Zatim koriste te podatke kako bi pokušali predvidjeti buduće zarade tvrtke i savjetovati svoje klijente ako je pametno kupiti ili prodati dionice u tom poslu.

$config[code] not found

Kvalifikacije

Da biste postali analitičar dionica, trebat ćete sveučilišnu diplomu u nečemu što je povezano s poslovanjem, kao što su ekonomija, računovodstvo i financije, matematika, pravo ili statistika. Mnogi poslodavci također traže kandidate s magisterijem iz poslovne administracije (MBA). Većina tvrtki osigurava internu obuku za nove analitičare kako bi mogli analizirati financijske dokumente i izjave.

Uvjeti

Stock analitičari će otkriti da se veći dio njihovog posla provodi samostalno u uredu. To se s vremena na vrijeme može prekinuti posjetima drugim tvrtkama ili konferencijama. Općenito gledajući, analitičar dionica će raditi više od 40 sati tjedno, a često se traži prekovremeni rad. Posao je pod velikim pritiskom jer se od analitičara očekuje da mogu predvidjeti kretanje tržišta i gospodarstva. Oni koji nisu u stanju predvidjeti uspješna kretanja na tržištu većinu vremena neće biti promovirani.

Plaća

Stock analitičari zarađuju dobru plaću po prosječnim standardima. Prema zavodu za statistiku rada u 2008, prosječna plaća od dionica analitičar je $ 73,150, s top 10 posto uzimajući home više od $ 141,070 godišnje. Naravno, iznos koji analitičar zarađuje ovisi o tvrtki za koju radi, a onima koji rade u velikim tvrtkama zarađuju još više.

progresija

Prema Državnom zavodu za statistiku rada u 2008., analitičari dionica u 2008. godini iznosili su 250.600. Očekuje se da će stopa otvaranja radnih mjesta u tom sektoru porasti za 20 posto do 2018. godine, brže od nacionalnog prosjeka za sva radna mjesta. Rast radnih mjesta ovisi o zdravlju gospodarstva, a tvrtke ulažu u dionice u vrijeme ekonomske sigurnosti povećavajući potražnju za analitičarima.