Koliko li agent za leasing napraviti godinu?

Tražite novi stan ili poslovni prostor? Veliki agent za leasing može pomoći. Dok se mnogi agenti nekretnina usredotočuju na prodaju imovine, agenti za leasing specijaliziraju se za iznajmljivanje. Dobivanje novog stanara u stan ili najam prostora mnogo je manje komplicirano od prodaje nekretnina, tako da je ovaj posao manje isplativ nego neki drugi poslovi s nekretninama.

Opis posla

Jednostavno rečeno, leasing agenti pokušavaju dobiti iznajmljivače u svoje nekretnine. Obično agent za leasing, koji se također može nazvati savjetnikom za leasing, radi za tvrtku koja posjeduje i / ili upravlja zgradama, bilo komercijalnim ili stambenim. Kada ta imanja imaju slobodna radna mjesta, posao agenta za leasing je pronaći prave stanare koji će ih ispuniti.

Leasing agent stvara online popise za slobodna radna mjesta, zakazuje sastanke s potencijalnim stanarima, vodi zainteresirane kandidate za posjete nekretninama i nadzire papirologiju i logistiku uključenu u dobivanje novog zakupca. Leasing agenti moraju biti vješti u prodaji jer moraju učiniti da potencijalni zakupci žele potpisati te ugovore i brzo se useliti. Oni također moraju biti izuzetno poznati o svakoj jedinici, zgradi i susjedstvu kako bi mogli odgovoriti na pitanja o stvarima kao što su zgrade, parkiralište, lokalnim školskim okruzima, stopama kriminala, lokalnim restoranima i tako dalje.

Lizing agent može raditi s jednom zgradom ili tvrtkom, kao u slučaju velike stambene zajednice koja uvijek ima slobodna radna mjesta, ili može podijeliti svoje vrijeme između više nekretnina. Agenti leasinga koji rade u apartmanskim naseljima mogu obavljati druge zadatke kao što su obrada čekova i odgovaranje na zahtjeve rezidenta.

Zahtjevi za obrazovanje

Ne postoje formalni uvjeti obrazovanja za agente leasinga. Naravno, svaka tvrtka za zapošljavanje postavlja vlastite kriterije, a uobičajena je za objavljivanje poslova posrednika za leasing da odredi da kandidati moraju imati visoku stručnu spremu. Neke tvrtke će čak zahtijevati od kandidata da imaju licencu za nekretnine. Ali neki poslodavci ne zahtijevaju ništa više od diplome srednje škole ili GED-a. Motivirani kandidati mogu obično ovladati potrebnim vještinama kroz obuku na radnom mjestu.

Industrija

Leasing agenti rade svugdje, čak iu malim gradovima. Posao može biti donekle nestabilan jer ovisi o tržištu nekretnina. Agenti obično rade standardno radno vrijeme, ali moraju obavljati i projekcije noću i vikendom ako su to vremena pogodna za buduće stanare.

Godine iskustva i plaće

Prosječna plaća agenta za leasing je teško utvrditi jer u velikoj mjeri ovisi o bonusima, koje agenti mogu dobiti za potpisivanje ugovora o najmu. Ne dobivaju svi agenti leasinga bonuse; to ovisi o poslodavcu. Nadalje, Zavod za statistiku rada ne odvaja podatke o plaćama za agente za najam nekretnina od onih koji se odnose na prodajne agente.

Srednja plaća za posrednike u prometu nekretninama i prodajni agenti bila je $47,880, od svibnja 2017. (medijan znači da je polovica ove skupine zaradila više od 47.880 dolara, a polovica zaradila manje.) Ali to je visoko u usporedbi s plaćama koje se obično navode u oglasima za leasing agente. Mnoge od tih pozicija plaćaju satnice $13 do $15.

Jedna od prednosti rada u apartmanskom naselju je da možete živjeti na licu mjesta uz smanjenu najamninu, što je još jedan oblik naknade.

Trend rasta zaposlenja

Kao i svi stručnjaci za nekretnine, poslovi leasing agenata u velikoj mjeri ovise o trenutnom tržištu nekretnina. BLS predviđa da će mogućnosti zapošljavanja za posrednike u prometu nekretninama i prodajni agenti rasti od 6 posto između 2016. i 2026. godine, što je prosječna stopa za sve industrije.