Opis posla paralegalnog upravitelja

Međunarodna asocijacija za upravljanje paralegalom (IPMA) je vodeći autoritet za stručnjake za upravljanje paralegalom. Glavni uvjet za članstvo mogao bi se udvostručiti kao definicija paralegalnog upravitelja: onaj čije dužnosti uključuju nadzor barem jednog paralegalnog. “Paralegal menadžeri mogu držati različite pozicije, kao što su radni nadzornik (mora račun vrijeme) na puno radno vrijeme upravne ili direktor položaj. Menadžeri su iz odvjetničkih društava, pravnih službi i vladinih agencija “, izjavila je osnivačica Chere Estrin.

$config[code] not found

Obrazovanje

Pretraživanje LinkedIn-a, provedeno u svibnju 2010. godine, smjestilo je profile upravitelja s raznim stupnjevima. Uključili su stupnjeve prvostupnika iz američkih studija, kaznenog pravosuđa, engleskog jezika, vlade i politike, političkih znanosti i psihologije; magistrirao u pravnoj upravi, upravljanju i financijama i politologiji. Postojali su i brojni upravitelji s paralegalnim certifikatima.

Iskustvo

Mnogi voditelji paralegalnog posla započeli su karijeru kao odvjetnici. Jedan primjer je Brad Baber, jedan od paralegalskih menadžera intervjuiranih za članak iz 2004. godine, "Paralegals na vrhu." Kasnije je prihvatio promaknuće na mjesto paralegalnog koordinatora za zapošljavanje i obuku. Godine 2001. prihvatio je položaj paralegalnog menadžera u velikoj odvjetničkoj tvrtki u Atlanti. "Odgovoran sam za više od 90 ljudi, što uključuje uglavnom paralelne, nekoliko projektnih asistenata, nekoliko stručnjaka i odjel za parničnu tehnologiju", rekao je 2004. godine.

Drugi primjer je Annette Schlaf, intervjuirana za isti članak iz 2004. godine. Schlaf je započela svoju paralegalnu karijeru s velikom odvjetničkom tvrtkom iz Houstona 1985. godine. Ona je 10 godina kasnije promaknuta u pomoćnog voditelja paralegalnog posla s tom tvrtkom, a dvije godine nakon toga preuzeo je ulogu upravitelja pravne službe. Njezin LinkedIn profil odražava da je ona držala poziciju voditelja paralegalskog posla do 2006. godine. Nakon toga je obnašala dužnost administratora ureda s dvije različite odvjetničke tvrtke u Texasu.

Plaća

Tri objave poslova za voditelje paralegalnog posla u svibnju 2010. godine, sve od tvrtke Indeed.com, pokazale su da paralegal menadžer u Bostonu može zaraditi između 80.000 i 100.000 dolara godišnje. To spada između raspona plaća viših paralegala u velikoj odvjetničkoj tvrtki i voditeljici ureda u velikoj odvjetničkoj tvrtki, kao što je navedeno u vodiču za plaće iz 2010. koji je objavio Robert Half Legal. To je prikladno kada se uzme u obzir činjenica da paralegal menadžer može imati hibridni posao, dio paralegalnog i djelomično voditelja ureda.

odgovornosti

Neki pomoćni upravitelji odgovorni su za vlastite slučajeve, uz opći nadzor nad uslugama koje pružaju paralegali pod njihovim nadzorom. Drugi su odgovorni samo za upravljanje i administraciju pomoćnih odvjetnika pod njihovim nadzorom. Upravne i administrativne dužnosti spadaju u osnovne kategorije kao što su upravljanje osobljem, politika i postupci, tehnologija i financijsko upravljanje.

dužnosti

Dužnosti paralegalnog upravitelja uključuju regrutiranje, zapošljavanje i obuku novih odvjetnika; vođenje disciplinskih postupaka, savjetovanja i prekida; pružanje, sponzoriranje i poticanje stalnog pravnog obrazovanja; dodjeljivanje projekata paralajgalima; koordiniranje paralegalnog rada; i praćenje naplativih i neplaćenih paralegalnih sati. Oni također uključuju pripremu financijskih i statističkih izvješća; sudjelovanje u pregledima plaća i procjenama radnog učinka; promicanje učinkovite i optimalne uporabe paralegala; određivanje plaća i stopa obračuna za paralegal; i obavljanje drugih administrativnih poslova.