Opis posla tehničara preventivne medicine

Tijekom godina, fokus na prevenciji bolesti i bolesti doveo je do povećanja mogućnosti zapošljavanja u ovom području. Brojna zdravstvena stručna i tehnička zanimanja uključena su u ovaj napor, uključujući položaje u sektoru javnog zdravstva. Osim toga, preventivna medicina je sada priznata specijalnost liječnika, kao i dio industrijske higijene, sigurnosti i zdravlja na radu. Na primjer, obučeni tehničari za preventivnu medicinu mogu raditi u kliničkom, profesionalnom i javnom i industrijskom zdravstvenom okruženju.

$config[code] not found

Tehničari preventivne medicine

Također poznati kao tehničari za zaštitu okoliša, tehničari za preventivnu medicinu (PMT) obično se obučavaju u svemu, od sanitarnih inspekcija do testiranja sanitarne vode. Ali PMT-ovi također rade s profesionalnim entomolozima kako bi se borili protiv bolesti koje se prenose insektima i životinja i bolesti koje mogu uništiti ljudsku populaciju. Ostali PMT-ovi rade u tvorničkim ili proizvodnim uvjetima s industrijskim higijeničarima, prateći razinu topline i buke, moguće kontaminante, pa čak i sigurnosne programe tvrtke.

Odgovornosti tehničara preventivne medicine

Odgovornosti dodijeljene PMT-ovima ovise o fokusu njihovog poslodavca. Programi javnog zdravstva u vladi, na primjer, mogu koristiti PMT-ove ili tehničare za zaštitu okoliša kako bi pregledali lokalne ugostiteljske objekte za sanitaciju ili za praćenje zaliha vode. PMT-ovi koji rade u javnom zdravstvu mogu također pomoći liječnicima epidemiolozima u traženju obrazaca bolesti i mogućih uzroka. Drugi PMT-ovi mogu raditi s profesionalcima medicine rada za praćenje opasnosti na radnom mjestu, kao što su izloženost olovu ili ugljičnom monoksidu, kao i poštivanje propisa o rukovanju opasnim materijalima.

Dužnosti tehničara preventivne medicine

PMT su često pješaci u borbi za sprečavanje bolesti i bolesti. PMT-i moraju također biti dobri čuvari zapisa i imati stupanj analitičkih sposobnosti. Očekuje se da ćete kao PMT moći upravljati širokom paletom opreme za nadzor i detekciju, kao što su analizatori ugljikovog monoksida i živine pare koji se koriste u industrijskoj higijeni. PMT-ovi često provode istrage o sukladnosti, pomažu u provođenju masovnih događanja imunizacije, pišu izvještaje i obavještavaju svoje nadređene o napretku i rezultatima.

PMT obrazovanje i plaća

PMT-ovi se obučavaju na dvogodišnjoj razini fakulteta u programima zdravstvene tehnologije u okolišu ili kroz vojnu obuku. Američka mornarica, na primjer, nudi obuku preventivnog medicinskog tehničara kao subspecijalnost unutar područja karijere bolničkog korpusa. Nacionalna udruga za zaštitu okoliša također nudi certifikat kao tehničar za zaštitu okoliša. Plaće PMT-a razlikuju se od poslodavca, pri čemu ih obično zapošljavaju vladine agencije. PMT-ovi koji rade za Riverside County, Kalifornija, na primjer, mogu zarađivati ​​plaće u rasponu od 31.569 do 44.522 dolara godišnje.