Web Job Consultant Opis posla

Web konzultanti, također poznati kao web programeri ili web dizajneri, pružaju usluge web dizajna i održavanja tvrtkama i pojedincima. Stvaraju prilagođene web-lokacije koje prenose poruku svojih klijenata na učinkovit i privlačan način, a kada se web-lokacija pokrene, web-konzultanti su često odgovorni osigurati da nema tehničkih problema. Osim računalnih vještina i znanja, web konzultanti često imaju i iskustvo u grafičkom dizajnu i posjeduju snažne vizualne i verbalne komunikacijske vještine.

$config[code] not found

dužnosti

Web savjetnici obavljaju različite dužnosti. Oni mogu biti odgovorni za planiranje web stranice od početka, i susret s klijentima kako bi razgovarali o željeni izgled i dojam stranice prije planiranja cjelokupnog izgleda i organizacije. U drugim slučajevima, oni su predstavljeni s uspostavljenim konceptom i koriste ga kao smjernicu za izradu mjesta koje odgovara ideji. Nakon što se uspostavi osnovni pregled, web-konzultanti uzimaju bilo koji tekst ili slike koji će se pojaviti na web-lokaciji i pretvoriti ih u vidljive obrasce, koristeći jezik za označavanje hiperteksta (HTML). Oni također mogu dodati animaciju ili interaktivne značajke web-mjestu. Web savjetnici mogu također biti odgovorni za dodavanje datoteka za preuzimanje ili informacija koje se mogu kliknuti, što zahtijeva upotrebu protokola za prijenos datoteka (FTP). Nakon izgradnje web-lokacije, web-savjetnici mogu obavljati i tehničke poslove održavanja, kao što su poboljšanje izvedbe web-lokacije ili odobravanje dodatnog sadržaja za web-lokaciju kada ona postane dostupna.

zahtjevi

Mnogi web savjetnici imaju suradnika ili diplomu iz računalnih znanosti. Drugi nemaju formalne računalne obuke i umjesto toga naučiti potrebne kodiranje i softverskih programa za karijeru u web dizajn na svoje vlastite. Oni koji su zainteresirani za karijeru u web savjetovanju često imaju iskustvo u grafičkom dizajnu ili likovnoj umjetnosti, što pomaže u dizajnerskom aspektu posla. Svi web konzultanti moraju imati znanje o softveru za računalnu grafiku kao što su Adobe Illustrator, Paint Shop Pro i Dreamweaver. Također moraju biti upoznati s HTML programiranjem, XML-baziranim web aplikacijama, Flash-om i drugim jezicima i programima za web programiranje. Web savjetnici također moraju biti ugodni u radu s različitim operativnim sustavima, kao što su Windows i Macintosh. Također moraju biti svjesni tehnološkog razvoja na tom području i novog softvera i programiranja koji im mogu olakšati posao ili učiniti njihov rad sofisticiranijim.

Radni uvjeti

Neki web konzultanti su samozaposleni i rade na slobodnoj osnovi. Drugi služe kao ugovorni zaposlenici za tvrtku ili za posao koji pruža usluge savjetovanja širokom krugu klijenata. Prema Državnom zavodu za statistiku rada, zaposlenici u području projektiranja računalnih sustava, uključujući i web konzultante, radili su u prosjeku 38,8 sati tjedno, dok su zaposlenici u svim drugim industrijama prosječno iznosili 33,6 tjedno. Prekovremeni radovi nisu neuobičajeni, a web konzultanti koji su samozaposleni također mogu biti postavljeni i tijekom noći i vikenda. Većina web konzultanata radi u uredima, iako mnogi mogu raditi i od kuće. Budući da rade cijeli dan ispred računala, web-savjetnici mogu biti izloženi bolovima u očima, bolovima u leđima i vratu te ozljedama za ruke i rukama kao što je sindrom karpalnog tunela.

Plaća

Prema PayScale, internetskoj stranici s informacijama o plaćama, medijan godišnje plaće za web konzultante s manje od godinu dana iskustva kretao se od 30.519 $ i 45.667 $ od lipnja 2010. Oni s iskustvom od jedne do četiri godine zaradili su između 37.903 i 55.450 $, dok su oni s pet do devet godina iskustva zaradio je između 48.817 i 68.435 dolara. Web-savjetnici s iskustvom od 10 do 19 godina zaradili su između 52.360 i 75.494 dolara, a oni s preko 20 godina iskustva zaradili su čak 92.402 dolara.

Outlook za zapošljavanje

Zavod za statistiku rada procjenjuje da će se zaposlenici u projektiranju radnika u računalnim sustavima, uključujući i web konzultante, povećati za 45 posto između 2008. i 2018. godine, što je približno četiri puta brže od prosjeka za sva zanimanja. Širenje internetskih proizvoda i usluga trebalo bi stvoriti potražnju za konzultantima koji su u stanju dizajnirati i održavati internetske stranice, budući da tvrtke i organizacije traže veću prisutnost na Internetu. Kandidati s naprednim stupnjevima trebali bi uživati ​​najbolje izglede.