Opis posla stručnjaka za podatke

Jedan od najznačajnijih napredaka u tehnologiji u 20. stoljeću bio je razvoj informacijske tehnologije. Organizacijama više nije potrebno voditi zapise o papiru. Sada se većina informacija može pohraniti elektronički. Važnost elektroničkih informacija ili podataka dovela je do stvaranja pozicije stručnjaka za podatke. Ovaj stručnjak osigurava najvišu moguću kvalitetu podataka.

$config[code] not found

Funkcija

Stručnjaci za podatke su stručnjaci za informacijsku tehnologiju koji se specijaliziraju za analizu, prikupljanje, pohranjivanje i stvaranje elektroničkih podataka. Oni su odgovorni za testiranje podataka u informacijskim sustavima kako bi bili sigurni da ti podaci nisu oštećeni ili netočni. Podaci se redovito sastavljaju u izvješćima i šalju višem rukovodstvu ili se prezentiraju na sastancima odbora kako bi se pomoglo u donošenju odluka. Prilikom testiranja podataka, potrebno je prikupiti mnogo podataka kako bi se ovi podaci mogli koristiti u drugim projektima. Od stručnjaka za podatke se također očekuje da djeluje kao konzultant za druge koji koriste podatke sadržane u informacijskim sustavima.

Uvjeti

S obzirom na to da su na računalu duže vrijeme, stručnjaci za podatke ponekad doživljavaju naprezanje očiju i sindrom karpalnog tunela. Ovi stručnjaci obično provode svoje vrijeme u računalnom laboratoriju ili u uredu.Prema Zavodu za statistiku rada, stručnjaci za podatke obično rade 40 sati tjedno. Ali ponekad moraju raditi prekovremeno zbog hitnih slučajeva kao što je pad sustava poslužitelja. Neki stručnjaci za podatke moraju putovati na različite lokacije kako bi testirali podatke i informacijske sustave.

vještine

Obrazovni zahtjevi za stjecanje stručnjaka za podatke su barem prvostupnici računalnih znanosti ili informatike. Neki stručnjaci za podatke dobivaju magisterij u području računala, što povećava njihovu tržišnost. Često moraju imati i iskustvo s tehnologijom koju koristi njihova tvrtka. Za te stručnjake potrebne su dobre sposobnosti rješavanja problema i analitičke sposobnosti jer često moraju riješiti probleme s malim doprinosom. Oni također moraju imati dobre međuljudske i komunikacijske vještine kako bi mogli dobro raditi u mrežnoj administraciji ili timu za razvoj mrežnog softvera te također biti u stanju objasniti složene tehničke teme.

pogled

Prema Državnom zavodu za statistiku rada, potreba za stručnjacima za podatke, kao što su administratori baza podataka, očekuje se da poraste za 15 posto između 2012. i 2022. godine. Ovaj rast je potaknut sve većom količinom podataka koje organizacije pohranjuju u elektroničkim bazama podataka.

Zarada

Prosječna godišnja plaća za administratore baza podataka u 2013. godini iznosila je 80.740 dolara, navodi BLS. Koledži, sveučilišta i stručne škole ponudili su najnižu plaću od 69.200 dolara. Ostale kemijske proizvode i proizvodne radne postavke za pripremu proizvoda nudile su najbolju plaću, s prosječnom godišnjom plaćom od 99.160 dolara.

Informacije o plaćama za administratore baza podataka

Administratori baza podataka zaradili su srednju godišnju plaću od $ 84,950 u 2016., prema US Bureau of Labor Statistics. Na niskoj razini, administratori baza podataka zaradili su 25 posto zarade u iznosu od 62.350 dolara, što znači da je 75 posto zarađivalo više od tog iznosa. 75 posto zarade je 109.940 dolara, što znači da 25 posto zarađuje više. U 2016. zaposleno je 119.500 osoba u SAD-u kao administratori baza podataka.