Opis posla Bellmana

Zvonik je zaposlen u hotelu kako bi pomogao gostima s prtljagom i pokazao gostima u svoju sobu. Zovu ih i kao zvončari, a zvonari moraju osigurati da gosti imaju ugodan boravak.Državno sveučilište primjećuje da iako su zvončareve dužnosti slične vratarima, obično se nalaze zvonari koji rade unutar hotela, za razliku od vani, gdje nosači obično rade.

Obrazovanje

$config[code] not found Digital Vision./Photodisc/Getty Images

Ne postoje formalni obrazovni uvjeti da postanete hotelski službenik. Državno sveučilište izvješćuje da iako poslodavci općenito traže osobe sa srednjom stručnom spremom, vještine dobrih ljudi i fizička snaga važnije su od akademskih kvalifikacija. Novozaposleni bellman često prima obuku na poslu koja može trajati i do mjesec dana, prema Državnom sveučilištu. Bureau of Labor Statistics izvješćuje da mnogi od onih u industriji imaju malo u smislu prethodnog radnog iskustva.

vještine

Andreas Rodriguez / iStock / Getty Images

Oni koji rade u ugostiteljskoj industriji trebali bi imati pametan osobni izgled i dobre vještine pružanja usluga korisnicima. U izvješću BLS-a hotelski radnici moraju imati ugodno ponašanje tijekom stresnih razdoblja ili kada se suočavaju s nestrpljivim ili bijesnim gostom. Zvonik bi trebao imati pozitivan stav i koristan način. Sposobnost da se dobro slažemo s drugima važna je jer se veći dio dana provodi u interakciji s klijentima i kolegama.

odgovornosti

Andrea Chu / Photodisc / Getty Images

Opis radnog mjesta na web-mjestu za Overseas Working Holidays navodi tipične dnevne zadatke kao što su ključevi za provjeru spremni, podizanje prtljage, ažuriranje glavnih ključeva, pomoć na recepciji za vrijeme prometnih razdoblja i odgovaranje na pitanja gostiju. Upravitelju rezervacije također mogu dodijeliti dodatne dužnosti. Prekomorski radni praznici napominju da su zvončari često potrebni kako bi pomogli dodatnim odjelima u hotelu kada je to potrebno, kao što je vođenje kućanstva.

Razmatranja

kyrien / iStock / Getty Images

BLS izvješćuje da su hoteli otvoreni 24 sata dnevno, a oni koji rade u industriji mogu biti dugi ili nedruštveni. Predviđa se da će zaposlenost i plaće u industriji porasti za 5 posto od 2008. do 2018., navodi BLS. Radna mjesta u industriji često su dio radnog vremena ili sezonska i stoga privlače mlade radnike s malo ili bez prethodnog radnog iskustva. Mnogi poslovi postaju dostupni svake godine zbog velike fluktuacije osoblja.

Plaća

Slike / Stockbyte / Getty Images

Plaća zvonara varira ovisno o razini iskustva, mjestu i hotelu. Prema Indeed.com, prosječna godišnja plaća zvonca u srpnju 2010. bila je 19.000 dolara.