Opis posla za glavnog savjetnika

Raditi kao konzultant može biti poticajna i zanimljiva karijera koja zahtijeva od vas da se oslonite na različite discipline kako biste stvorili rješenje koje zadovoljava potrebe vašeg klijenta. To može biti teško sažeti ono što vaš rad podrazumijeva kao što varira od klijenta do klijenta i sigurno preko industrije. Karijera u savjetovanju favorizira one koji imaju različita i različita podrijetla, kako u obrazovanju tako iu profesionalnom iskustvu.

$config[code] not found

Profesionalne odgovornosti

Vaše odgovornosti će se razlikovati ovisno o vašoj industriji, ali općenito se od konzultanata traži da dobiju osnovne informacije o klijentu i klijentovoj industriji. Da biste to postigli, možda ćete morati često putovati na lokaciju klijenta. Opći konzultant obično je početna pozicija; tijekom tog vremena morat ćete dokazati svoje istraživačke sposobnosti kako biste se preselili u specijalizirano područje.

Vaša druga odgovornost bit će u osiguravanju odnosa s klijentima. Vaša sposobnost da to učinite jednak je vašem uspjehu, jer jaka komunikacija je način na koji ćete učinkovito stvarati rješenja za klijente i prodavati ih na svom poslu.

Upravne odgovornosti

Vaš položaj generalnog konzultanta uglavnom će se vrtjeti oko prikupljanja informacija. Trebali biste imati vještine kompjutorske i uredske tehnologije. Razumijevanje različitih medijskih programa je korisno, jer će trebati određeni stupanj kreativnosti kako biste se izdvojili i prodali klijentu na vašim predloženim rješenjima.

Ostale potrebne vještine

Pokažite profesionalnost u svakom trenutku, jer ste možda jedini kontakt koji klijent ima s tvrtkom na dnevnoj bazi. Velike interpersonalne vještine su neophodne jer ćete većinu vremena provoditi u prikupljanju informacija putem intervjua s različitih razina menadžmenta unutar tvrtki klijenata.

Fizički zahtjevi

Fizički zahtjevi ovog položaja su tipični poslovni uredski posao, s iznimkom da konzultanti često putuju. Vidjet ćete da zahtjevi za putovanje obuhvaćaju 50 posto ili više vremena. Često je ovaj zahtjev uzrokovao izgaranje među konzultantima, jer postaje teško izbalansirati osobni i profesionalni život.

Obrazovanje i radno iskustvo

Vi ćete najvjerojatnije ući u položaj izravno iz koledža ili čak i bez koledža stupanj, ovisno o dobi i industriji, pod uvjetom da imate dovoljno radno povijesti specifične za industriju. Ne postoji potrebna obrazovna disciplina, jer je najvažnije da se možete brzo prilagoditi i sintetizirati nove informacije na učinkovit način.

Plaća

Plaća ovisi o lokaciji, tvrtki i iskustvu. Ako radite za jednu od velikih konzultantskih grupa - kao što su McKinsey & Co., Bain & Co. i The Boston Consulting Group - vaša plaća kao osnovni konzultant bit će oko 60.000 dolara godišnje plus bonus koji varira godišnje ovisno o tržišnim uvjetima.

U manjoj konzultantskoj tvrtki plaće mogu varirati od 36.000 do 50.000 dolara, ovisno o lokaciji i industriji.

Raditi kao generalni konzultant za općinu nosi plaću u rasponu od 25.000 do 50.000 dolara, ovisno o lokaciji.

Navedene plaće su važeće od 2010. godine.