Opis posla analitičara poslovnih procesa

Analitičari poslovnih procesa poznati su i kao analitičari operacijskih istraživanja. Oni u poduzeću interpretiraju različite oblike informacija vezanih uz upravljanje kako bi pomogli upravi u rješavanju problema i poboljšanju učinkovitosti tvrtke.

Funkcija

$config[code] not found Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Analitičari poslovnih procesa rade u svim industrijskim sektorima. Oni djeluju u svim odjelima tvrtke, od lanca opskrbe i logistike, do raspodjele resursa ili projektiranja proizvodnih objekata ili drugih zgrada. Često će ti analitičari koristiti sofisticirani softver za rješavanje problema i rješavanje problema upravljanja. Ta će rješenja zatim biti predstavljena menadžmentu i provedena.

Uvjeti rada

Digital Vision./Photodisc/Getty Images

Analitičari poslovnih procesa rade 40-satni radni tjedan, a najveći dio posla obavlja se u uredskom okruženju. Ponekad, ako posao to zahtijeva, oni mogu provesti vrijeme u polju obavljanja promatračkog posla.

Kvalifikacije

franny-anne / iStock / Getty Images

Analitičari moraju imati stupanj prvostupnika u nečemu što je matematika. Mnogi poslodavci preferiraju da njihovi zaposlenici imaju magisterij iz operacijskih istraživanja ili znanosti o upravljanju.

planovi

Photos.com/Photos.com/Getty Images

Prema Državnom zavodu za statistiku rada, očekuje se da će radna mjesta u industriji porasti za 22 posto između 2008. i 2018. godine, što je mnogo brže od nacionalnog prosjeka za sva radna mjesta u Sjedinjenim Državama.

Plaća

RTimages / iStock / Getty Images

Prema Državnom zavodu za statistiku rada, prosječna plaća analitičara u 2008. iznosila je 69.000 dolara, a najviša 10 posto uzimala je više od 92.920 dolara godišnje. Analitičari često dobivaju i bonuse i primaju druge pogodnosti kao što su medicinsko i životno osiguranje, mirovinski planovi i naknade za sveučilišne programe.

Informacije o plaćama za analitičare za istraživanje operacija

Analitičari za operacijska istraživanja zaradili su srednju godišnju plaću od 79.200 dolara u 2016., prema US Bureau of Labor Statistics. Analitičari su na niskoj razini zaradili 25. percentil plaće od 57.400 dolara, što znači da je 75 posto zarađivalo više od tog iznosa. 75 posto plaća je 105.410 dolara, što znači da 25 posto zarađuje više. U 2016. godini 114.000 ljudi bilo je zaposleno u SAD-u kao analitičari za istraživanje poslovanja.