Opis posla tvorca stilista

Odjeća koja laska nositelju može poboljšati samopoštovanje, a mnogi potrošači jednostavno uživaju u najnovijim trendovima odjeće. Međutim, neki fashionistas su u mogućnosti koristiti svoj modni pamet da bi živjeli. Ovi stilisti tkanina koriste svoj modni smisao kako bi pomogli tvrtkama za odjeću da donesu odjeću na tržište koje će potrošači voljeti.

Funkcija

Tekstilni stilisti rade u industriji mode i dizajna. Ovi stilisti nastoje pratiti najnovije trendove i predvidjeti koja će odjeća postati popularna. S tim znanjem na umu, tkanina stilista djeluje kao konzultant, pomažući drugim dizajnerima odabrati odgovarajuće boje i uzorke, prema Creative Art Schools. Oni također moraju imati na umu proračune kupaca koji obično kupuju s njima i moraju odabrati odgovarajuće tkanine na temelju tih informacija.

$config[code] not found

Uvjeti

Okolina stilistice tkanine je obično ugodna i opuštajuća, s nadom da opuštajuće okruženje može potaknuti kreativnost. Prema Zavodu za statistiku rada, tkanine stilisti mogu raditi dugo vremena i ponekad može biti na poziv kada se pojavljuju neočekivani problemi, jer su često strogi rokovi proizvodnje. Tkani stilisti također moraju često putovati, jer moraju ići na modne revije koje su ponekad internacionalne.

Obrazovanje

Tečajevi koji se nude na sveučilištima i koji mogu pomoći stylistima tkanina uključuju proizvodnju tekstila, ekonomiju tekstila, crtanje, umjetnost, povijest mode, marketing, prodaju, oglašavanje, upravljanje poslovanjem i računala. Efektivni stilisti tkanine imaju i modni smisao i čvrsto shvaćanje financija, tvrde u Creative Art Schools. Također moraju biti kreativni. Također moraju biti u stanju dobro komunicirati, jer je mnoge modne ideje teško objasniti.

pogled

Očekuje se da potreba za stilistima tkanina i drugim modnim dizajnerima poraste za 1 posto u razdoblju između 2008. i 2018., prema podacima Zavoda za statistiku rada. Ovaj rast će potaknuti potrošači srednje klase koji žele elegantniju odjeću po pristupačnim cijenama. Tekstilna industrija u SAD-u naglo opada, ali modni dizajneri vjerojatno neće biti vanjski naručitelji, budući da tvrtke koje se bave odjećom imaju tendenciju da zadrže modne dizajnere unutar tvrtke. Međutim, povećanje inozemne konkurencije iz drugih rastućih tekstilnih industrija u inozemstvu može donekle smanjiti potrebu za stilistima tkanina.

Zarada

U 2008, medijan zarade za modne dizajnere je 61.160 dolara, prema Bureau of Labor Statistics. Najviše 10 posto zaradilo je više od 124.780 dolara, dok je najniži 10 posto zaradio manje od 32.150 dolara. Mnogi modni dizajneri mogu se preseliti na položaje višeg menadžmenta u odjevnim poduzećima koja plaćaju najviše plaće u industriji modnog dizajna. Modni dizajneri koji rade za specijalizirane trgovine često zarađuju manje.

Informacije o plaćama 2016 za modne dizajnere

Modni dizajneri zaradili su prosječnu godišnju plaću od 65.170 dolara u 2016., prema US Bureau of Labor Statistics. Na niskoj razini, modni dizajneri zaradili su 25. percentil plaće od 46.020 dolara, što znači da je 75 posto zarađivalo više od tog iznosa. 75 posto plaće je $ 92,550, što znači da 25 posto zarađuje više. U 2016. godini u SAD-u je zaposleno 23.800 ljudi kao modni dizajneri.