Opis posla nadzornika

Restorani, hoteli, noćni klubovi, trgovački centri ili druge javne zgrade ponekad nude usluge parkiranja svojim posjetiteljima kao dodatnu pogodnost u gradskim i prigradskim područjima. Službenici se susreću s klijentima u svom vozilu i nude parkiranje automobila na određenim parkiralištima ili garažama besplatno ili uz dodatnu naknadu. Kako bi se osiguralo poštivanje standarda usluga za korisnike ustanove i učinkovito izvršavanje zadataka, službenici nadgledaju nadzor nad osobljem, obukom i svakodnevnim dužnostima tima za službenike.

$config[code] not found

Funkcija

Nadzornici nadziru službenike i drugo osoblje koje obavlja usluge sobarice. Oni mogu kreirati i koordinirati radne rasporede, dodjeljivati ​​pozicije za knjiženje, bilježiti telefonske pozive i zahtjeve za uslugu službenika i podučavati podređene o značajkama i uslugama mjesta održavanja. Ovisno o industriji i ustanovi, službenici nadglednika također prikupljaju, osiguravaju i distribuiraju ključeve sobe za goste, usklađuju isporuke prtljage i dijele podatke o dolasku i odlasku gosta članovima tima. Ostale dužnosti uključuju osiguravanje čiste i vidljive predvorja, ulaza i skladišta prtljage; prikupljanje i slanje vremenskih listova; provođenje pregleda učinka; i osiguravanje ispravnog funkcioniranja opreme i pomagala.

Radno okruženje

Iako se svakodnevni zadaci supervizora u sobama razlikuju ovisno o industriji, pozicije u hotelima, restoranima i drugim ugostiteljskim objektima mogu biti zauzete i zahtjevne. Veliki događaji, kao što su zabave i vjenčanja, stvaraju gužvu blizu ulaza i oko mjesta održavanja. Stručnjaci moraju ostati smireni, oprezni, ugodni i profesionalni čak i kada se bave ljutitim ili nestrpljivim gostima. Osim toga, od nekih profesionalnih djelatnika može biti potrebno da rade do kasno navečer ili u ranim jutarnjim smjenama u hotelima i na drugim mjestima koja su otvorena 24 sata.

vještine

Tvrtke traže kandidate koji imaju jake korisničke usluge i vještine rukovođenja, jer su nadzornici službenika dužni provoditi pravila i postupke službe za korisnike. Nadzornici također moraju znati delegirati zadatke, govoriti jasno, pisati čitko, izvoditi osnovne izračune i dobro raditi s drugim zaposlenicima.

Plaća

Prema Salary.com, medijan očekivane plaće za nadzornika parkiranja automobila koji je radio u kasinu u studenom 2009. bio je 24.125 dolara. U lipnju 2010. u izvješću SimplyHired navodi se da je prosječna plaća za nadzornika u Sjedinjenim Državama iznosila 23.000 USD godišnje.

Razmatranja

Profesionalci koji rade u službama za poslugu trebaju biti u dobrom tjelesnom zdravlju, jer neki položaji zahtijevaju od kandidata da hodaju i stoje dulje vrijeme, kao i guranje, povlačenje, podizanje i nošenje predmeta težine do 50 funti. Osim toga, od nadzornika posluga može se zahtijevati da rade vani u kišnim, snježnim ili drugim nepovoljnim vremenskim uvjetima. Neki poslodavci provjeravaju kandidate provodeći pozadinu prije zapošljavanja i testove na droge.