Opis posla kurira

Kuriri su odgovorni za prijevoz dokumenata i drugih stvari za tvrtke i pojedince. U urbanim sredinama, oni obično isporučuju svoje bicikle, dok kuriri u prigradskim ili ruralnim područjima obično koriste automobile. Mnogi rade skraćeno radno vrijeme i koriste posao kao sekundarni izvor prihoda. Kao rezultat toga, velik dio prometa obično pruža mnoge mogućnosti onima koji su zainteresirani za kurirske pozicije.

$config[code] not found

Opis

Kuriri dobivaju zadatke putem telefona, dvosmjernog radija ili bežične podatkovne usluge. Oni uče gdje moraju pokupiti neku stavku, a zatim je predati željenom primatelju. U nekim slučajevima od njih se može tražiti da zatraže plaćanje kada preuzmu stavku. Kuriri su obično odgovorni za dobivanje potpisa kada izvrše isporuku, tako da postoji dokaz da je ta stranka primila predmet. Neki kuriri rade za jednu tvrtku i obavljaju sve svoje vanjske isporuke. Drugi su odgovorni za prijevoz dokumenata putem internog poštanskog sustava tvrtke. Mnogi kuriri rade i za kurirske usluge, koje isporučuju razne tvrtke. Oni također mogu raditi kao neovisni poduzetnici i voditi vlastiti posao.

zahtjevi

Nema formalnih uvjeta obrazovanja za kurire, iako mnogi poslodavci preferiraju radnike koji imaju srednju školu ili GED. Većina kurira trenira na poslu i ponekad može zamisliti iskusnog kurira da nauči dužnosti i odgovornosti. Od kurira koji prevoze medicinske uzorke ili donacije organa može se zahtijevati posebna obuka za pravilno rukovanje. Većina poslodavaca traži od kurira da imaju valjanu vozačku dozvolu i čistu evidenciju vožnje. Moraju imati dobar osjećaj za smjer i jake komunikacijske vještine. Većina kurira odgovorna je za vlastiti prijevoz, tako da moraju posjedovati automobil, bicikl, kombi, moped ili motocikl.

Radni uvjeti

Kuriri provode većinu dana radeći dostave, što im omogućuje rad bez puno nadzora. Posao može biti fizički zahtjevan, budući da mnogi kuriri koriste bicikle za vožnju od mjesta do mjesta i često moraju biti hrabri vremenski uvjeti i promet kako bi obavljali dostavu. Kuriri koji koriste automobile, kombije ili kamione za isporuku mogu također morati prevoziti teške materijale. U nekim slučajevima, materijali mogu biti vrlo osjetljivi ili vrijedni i odgovorni su za stavke dok ne stignu na svoje odredište. Kuriri također moraju pravovremeno dostaviti, što može biti stresno. Većina kurira radi standardni tjedan od ponedjeljka do petka, iako će možda biti potrebne noćne i vikend smjene.

Plaća

Prema Državnom zavodu za statistiku rada, prosječna dnevna nadnica kurira i glasnika iznosila je 11,22 dolara po satu od svibnja 2008. Najviše 10 posto plaćeno je više od 17,77 dolara, dok su najniže 10 posto plaćene manje od 7,88 dolara. Srednji 50 posto isplaćeno je između 9,08 i 14,10 dolara. Medicinski i dijagnostički laboratoriji bili su najviše plaćeni poslodavci za kurire i glasnike, s medijanom plaće po satu od 12,05 dolara.

Outlook za zapošljavanje

Zavod za statistiku rada procjenjuje da između 2008. i 2018. godine neće doći do promjene u zapošljavanju kurira i glasnika. Budući da se dokumenti, obrasci, datoteke i drugi materijali sada mogu slati digitalno, potreba za uslugama za isporuku ruku se smanjila. Mnoga otvaranja rezultirat će potrebom zamjene radnika koji napuštaju zanimanje. Kandidati koji rade u urbanim područjima trebali bi uživati ​​najbolje mogućnosti.