Opis poslova podrške trgovini

Stručnjak za podršku trgovini, također poznat kao pomoćnik trgovca, radi pod vodstvom starijeg trgovca i pomaže mu procijeniti investicijske proizvode. Pomoćnik trgovca također pomaže korporativnim portfolio menadžerima i klijentima u identificiranju i praćenju vrijednosnih papira na financijskim tržištima. Stajalište o podršci u trgovini obično zahtijeva diplomu iz područja poslovanja.

$config[code] not found

odgovornosti

Trgovački pomoćnik koristi matematičke vještine i složene računalne algoritme za procjenu mogućnosti ulaganja i daje preporuke glavnom trgovcu ili upravitelju portfelja. Primjerice, pomoćnik trgovca na mjestu trgovanja obveznicama može savjetovati trgovce o mogućnostima ulaganja u obveznice, zamjenjive obveznice ili zamjene kreditnog rizika (CD). Stručnjak za podršku trgovini može također surađivati ​​s upraviteljem rizika za procjenu tržišnih i kreditnih rizika koji su implicitni u transakcijama razmjene korporativnih vrijednosnih papira.

Obrazovanje i osposobljavanje

Pomoćni trgovac obično ima četverogodišnju diplomu iz financija, računovodstva, revizije ili investicijske analize. Međutim, na temelju zahtjeva za pozicijom, pomoćni trgovac koji radi za veliku financijsku instituciju ili podržava prometnu trgovinu može biti potreban za stjecanje visokog stupnja, kao što je magisterij ili doktorat iz financija, ekonomije, statistike ili ekonometrije.

Plaća

Ukupna naknada asistenta trgovca obično uključuje plaće, kao i novčane i dioničke bonuse. Ta se naknada također može temeljiti na ekonomskim trendovima, kretanjima na tržištima vrijednosnih papira i uspješnosti poduzeća. Asistent može dobiti veću plaću ako posjeduje napredne akademske vjerodajnice ili profesionalne certifikate. Zavod za statistiku rada izvješćuje da je srednja godišnja plaća zaposlenih u trgovini bila 68.680 dolara u 2008. godini, s rasponom plaća od 40.480 do 122.270 dolara.

Razvoj karijere

Mogućnosti za rast karijere za zaposlenike u trgovini mogu se razlikovati, ovisno o industriji, veličini tvrtke, regulatornim zahtjevima i potrebama osoblja. Pomoćnik trgovca s diplomom može poboljšati svoje šanse za profesionalni napredak upisom na sveučilišni magistarski ili doktorski program i diplomiranje. Ili može tražiti profesionalni certifikat kao što je ovlašteni financijski analitičar (CFA). Stručni stručnjak za podršku trgovini može prijeći na višu poziciju u roku od dvije do pet godina.

Uvjeti rada

Trgovački pomoćnik obično radi od 8.30 do 17.30 sati. Međutim, ona može raditi u različitim smjenama ako to uvjeti poslovanja zahtijevaju. Na primjer, pomoćnik trgovca sa sjedištem u Chicagu koji podupire rad deska za trgovanje azijskim korporativnim obveznicama može ostati kasno u noć kako bi razgovarao o mogućnostima ulaganja s glavnim trgovcem ili pružio preporuke klijentu tvrtke u Japanu koja želi investirati u konvertibilne obveznice u SAD-u Države.