Opis posla nadzornika linije

Nadzornici obično rade u proizvodnim pogonima i postrojenjima, iako mogu raditi iu restoranima, bankama i nekoliko drugih vrsta organizacija. Nadzornici su odgovorni za nadzor neposrednog rada zaposlenika na liniji, rasporeda i kontrolu kvalitete. Oni djeluju kao upravitelji oči i uši na liniji tijekom operacija. Supervizori ne obavljaju poslove visokog rukovodstva izvan procesa nadzora.

$config[code] not found

Plaća i Outlook

Prosječna plaća linijskog nadzornika iznosi 47.000 dolara godišnje, navodi Indeed.com. Međutim, mnogi linijski menadžeri čine više od 60.000 dolara godišnje. Prema Državnom zavodu za statistiku rada, “očekuje se pad zaposlenosti menadžera industrijske proizvodnje. Kandidati s iskustvom u proizvodnim zanimanjima, zajedno s fakultetskom diplomom iz industrijskog inženjeringa, menadžmenta ili srodnog područja, uživat će najbolje izglede za posao. ”Ovaj opis ne odnosi se na nadzornike u bankama ili neindustrijske mogućnosti zapošljavanja.

zahtjevi

Mogućnosti za nadzor supervizora zahtijevaju dvije do pet godina iskustva unutar područja specijalnosti u koje je poslovanje usmjereno. Na primjer, posao nadzornika na liniji proizvodnje automobila zahtijevao bi dvije do pet godina rada na linijama proizvodnje na različitim pozicijama na liniji, Većina tih mogućnosti ne zahtijeva formalno obrazovanje, osim banaka. Mnoge banke nazivaju svoje blagajnike, upravitelje i nadzornike službi za korisnike. Banke općenito zahtijevaju suradničkog ili prvostupničkog stupnja u poslovanju ili financiranju. Ove mogućnosti također zahtijevaju visok stupanj profesionalnosti, pažnju prema detaljima i komunikacijske vještine. Često se od njih traži da pripreme raspored i rotaciju osoblja. To zahtijeva visok stupanj organizacije.

Radni uvjeti

Linijski nadzornici rade u različitim uvjetima i klimi. Nadzornici koji rade u postrojenjima, skladištima, proizvodnim pogonima i industrijskim kompleksima općenito rade na otvorenom ili u klimatiziranim zgradama. Ti poslovi podliježu vanjskoj klimi i mogu biti vrući, hladni, vlažni ili vrlo jadni. Mogućnosti linijskog menadžera u tehnološkim područjima često se obavljaju unutar proizvodnih pogona pod kontrolom klime, ali zahtijevaju visok stupanj specijalizacije.

Primarne dužnosti

Linijski nadzornik je odgovoran za nadzor kvalitete rada, produktivnosti i posjećenosti djelatnika. Supervizor je odgovoran za održavanje cijelog popisa koji osigurava da su sve pozicije na linijama popunjene i upravljane. U slučaju da je zaposlenik odsutan, linijski nadzornik mora imati plan za slučaj nepredviđenih okolnosti kako bi se osigurala pokrivenost smjenama. U mnogim situacijama linijski nadzornik pokriva upražnjeno mjesto. Osigurati da linija funkcionira bez incidenta ili vremena isključivanja najvažnija je odgovornost nadzornika.

Sekundarne dužnosti

Linijski supervizor je odgovoran za obuku i mentorstvo svim novim zaposlenicima. Supervizor je odgovoran za rad i razinu proizvodnje. To zahtijeva da nadzornik nadzire i ocjenjuje kvalitetu proizvodnje linija. Obuka i mentorstvo pomažu u osiguravanju kvalitete proizvoda linije. Od nadzornika se također traži da pomogne u svim projektima poboljšanja procesa i poboljšanja linija koje rukovodstvo ispunjava. Nadzornik je odgovoran za pružanje svih podataka o tehničkim procesima koji su uključeni u te programe. Linijski supervizor je također odgovoran za provedbu svih novih postupaka i procesa koji se zahtijevaju i provode od strane uprave u vezi s linijskim operacijama.