Opis poslova zapovjednika polja

Terenski nadzornik je stručnjak koji radi u nadzornoj poziciji u građevinskoj industriji. On radi na gradilištu dok se projekt gradi, često radeći na prikolici kako bi upravljao svakodnevnim napretkom projekta.

Funkcija

Terenski nadzornik upravlja i usmjerava podizvođače i zaposlenike da završe projekt u skladu s planovima ili nacrtima. Ona provodi veći dio projekta kako bi osigurala da se zidovi i drugi objekti pravilno nalaze, te također koordinira dostavu materijala i proračune. Područni nadzornik često ima primarnu odgovornost za održavanje sigurnosti gradilišta i rješavanje sporova između podizvođača. Blisko surađuje s voditeljem projekta i stručnjacima za dizajn, savjetujući im napredak ili probleme.

$config[code] not found

vještine

Ljudi koji su zainteresirani za karijeru kao nadzornik na terenu trebali bi biti spremni raditi vani u različitim vremenskim uvjetima. On će biti izložen prljavštini, glasnoj buci i opasnosti od opreme ili padajućih predmeta. Terenski nadzornici često rade u vrlo kratkim rokovima i moraju biti dovoljno fleksibilni da se nose s mnogim iznenađenjima koja se pojavljuju na gradilištu. Mora biti spreman raditi sa širokim krugom ljudi, od radnika do profesionalaca i vlasnika zgrada. Često je korisno da nadzornici na terenu posjeduju snažne jezične vještine za komunikaciju s različitim osobljem.

Obuka i obrazovanje

Ovisno o tvrtki, nadzornik na terenu može imati napredni stupanj ili uopće nema formalno obrazovanje. Tradicionalno se probijala kroz razne građevinske obrte kako bi postigla ovu vrstu nadzorne uloge. Danas, mnoge tvrtke zahtijevaju od nadzornika da imaju diplome inženjeringa, građevinskog menadžmenta, arhitekture ili srodnog područja. Čak i oni koji nemaju diplomu mogu imati koristi od nastave iz matematike, znanosti, inženjerstva i izrade.

vrste

Naziv „nadzornik područja“ koristi se za osoblje općeg ugovora i podizvođača. Područni nadzornik za glavnog izvođača upravlja cjelokupnim projektom. Koordinira razne posade podugovarača u najboljem interesu projektnog rasporeda i proračuna.

Policijski nadzornik koji radi za podugovoreno poduzeće djeluje kao supervizor za tu specifičnu trgovinu. Na primjer, nadzornik za konkretno poduzeće upravlja vlastitim osobljem, materijalima i opremom, ali je u konačnici pod nadzorom glavnog izvođača.

Plaća

Policijski nadzornik u Sjedinjenim Američkim Državama može očekivati ​​prosječnu godišnju plaću od 77.546 dolara, od studenog 2009., navodi Salary.com. Ovaj iznos plaće može se uvelike razlikovati ovisno o regiji, tvrtki i vrsti projekta. Prema Payscale.com, terenski nadzornici s jednom do četiri godine iskustva zarađuju između 44.467 i 62.685 dolara godišnje, od travnja 2010. Deset godina iskustva mogu narediti godišnje plaće između 58.218 i 83.426 dolara.