Opis posla hotelskog službenika

Hotelski noćni službenici registriraju se i dodjeljuju sobe hotelskim gostima noću. Premda se smjene razlikuju od hotela do radnog vremena, vrijeme noćne smjene obično traje od 11 sati. i 7 sati ujutro. prema 23 sata, prema CareerBuilder.com. Dužnosti hotelskih službenika uključuju odgovaranje na upite o hotelskim uslugama, davanje putnih uputa kasno noćnim gostima ili davanje preporuka gostima o noćnim objedima ili zabavnim mogućnostima.

$config[code] not found

dužnosti

Hotelski noćni službenici gostima izdaju ključeve soba i vode evidenciju o zauzetim sobama i računima gostiju, navodi se u Beach Resortu Divi Carina. Oni također mogu promijeniti rezervacije soba. Hotelski službenici moraju znati sve vrste soba koje su dostupne u objektu, kao i rasporede i lokacije te moraju znati sve cijene soba, promocije i posebne pakete, prema Crestline Hotels and Resorts.

Usklađivanje aktivnosti hotela obično se odvija tijekom noćnih sati. Iz tog razloga, hotelski noćni službenik ima različite odgovornosti od onih radnih ili večernjih smjena. Na primjer, hotelski noćni službenici možda će morati ispisivati ​​izvještaje o završetku dana u vezi s prodajom hrane i pića ili danom revizije i radom blagajnika u večernjim smjenama i ispraviti odstupanja. U međuvremenu, službenici u dnevnoj smjeni troše više vremena na prikupljanje plaćanja od odlazećih gostiju i potvrdu noćnih rezervacija. Hotelski noćni službenici također moraju čuvati povjerljivost informacija o gostima i važnim hotelskim podacima.

Ostale odgovornosti

Hotelski noćni službenici moraju predvidjeti potrebe gostiju, reagirati im na vrijeme i priznati sve goste. Možda će morati osigurati dragocjenosti gostiju ili provesti buđenje. Također moraju riješiti prigovore gostiju i dijeliti informacije o hotelskim uslugama, značajkama i radnim satima osobno ili putem telefona. Ovi stručnjaci dodatno prate i održavaju čistoću i organizaciju različitih radnih područja i dokumentiraju potrebe za održavanjem radnih naloga.

vještine

Hotelski noćni službenici moraju biti u stanju održavati pozitivne odnose s gostima posjedujući snažne međuljudske vještine. Ti stručnjaci također moraju imati jake usmene i pismene komunikacijske vještine, moraju poznavati osnovnu matematiku i moraju biti profesionalni. Oni također moraju biti brzi, točni, orijentirani prema detaljima i organizirani. Hotelski noćni službenici moraju ostati smireni i rješavati probleme pomoću dobre prosudbe. Oni moraju temeljito slijediti upute i biti sposobni raditi s minimalnim nadzorom. Ovi pojedinci trebali bi imati znanje o računalima i procesorima riječi pored strojeva za uredske urede kao što su faks uređaji. Hotelski noćni činovnici također bi trebali moći dizati, gurati ili povlačiti teške predmete i stajati dulje vrijeme.

Obrazovanje

Hotelski noćni činovnici obično moraju imati srednju školu ili GED. Mnogi poslodavci traže kandidate koji imaju prethodno iskustvo u sličnom položaju u hotelu. Drugi poslodavci preferiraju kandidata za posao s fakultetskom diplomom u području kao što je rad na recepciji ili ugostiteljstvo / hotelijerstvo. Neki hoteli žele noćne službenike koji imaju trening kardiopulmonalne reanimacije. Kandidati za posao također moraju proći test ulaska u hotelski službenik u nekim objektima. Međutim, većina hotelskih noćnih službenika uči svoj posao kroz kratkoročnu obuku na radnom mjestu.

pogled

Prema procjenama Ureda za statistiku rada u SAD-u, predviđa se da će zapošljavanje službenika hotelskog stola porasti za 14 posto od 2008. do 2018. godine. Novootvoreni hoteli, povećano putovanje kako se gospodarski uvjeti poboljšavaju i potreba da se zamijene brojni noćni službenici koji napuste ovo zanimanje za više plaćene ili dnevne poslove stvorit će nove mogućnosti. Srednja godišnja plaća službenika hotelskog stola, koji uključuju hotelske noćne službenike, u svibnju 2008. iznosila je 19.480 dolara, izvještava Zavod za statistiku rada.