Opis posla nadzornika za kuhanje

Nadzornik kuhara je stručnjak za pripremu hrane koji nadzire kuhinjsko osoblje i druge zaposlenike u restoranu ili ugostiteljskoj ustanovi. Ti stručnjaci svakodnevno osiguravaju kvalitetu, pripremu i servisiranje hrane zadovoljavaju standarde poslodavca. Nadzornici kuhara mogu se naći u raznim postavkama ugostiteljskih objekata kao što su vrhunska blagovaona, kafići, casual blagovaonice i restorani brze hrane.

$config[code] not found

Obrazovanje

Većina poslodavaca zahtijeva najmanje diplomu srednje škole ili GED za ovo zanimanje. Iako je većina poslodavaca spremna zaposliti kuharice koje imaju višegodišnje iskustvo, zaposlenje i promotivne mogućnosti mogu se povećati za one koji su stekli barem jedan stupanj suradnika u kulinarskoj umjetnosti, ugostiteljskim uslugama ili srodnoj disciplini.

Hrana

U većini prehrambenih objekata hrana i proizvodi za pripremu hrane svakodnevno se dostavljaju svježe. Nadzornici kuhara mogu odabrati i naručiti hranu za ugostiteljske objekte i primiti dostavu. To uključuje osiguranje kvalitete primljene hrane, skladištenje pokvarljivih i ne-kvarljivih predmeta, kao i održavanje razine zaliha na dnevnoj bazi.

Upravljanje

Nadzornici kuhanja unajmljuju, obučavaju i nadziru osoblje za pripremu hrane i uslužno osoblje, pripremaju proračune vezane uz usluge prehrane, raspoređuju zaposlenike i osiguravaju da ustanova djeluje učinkovito i profitabilno. Supervizori također osiguravaju poštivanje propisanih sanitarnih i sigurnosnih standarda i poštivanje lokalnih propisa. Sanitarni i sigurnosni standardi uključuju pravilnu pripremu hrane, čistoću prehrambenih područja i zaposlenika, kao i osiguranje da su klijenti sigurni od mogućih bolesti ili infekcija povezanih s pripremom hrane i uslugama.

Radno okruženje

Kuhinjski nadzornici većinu vremena provode u kuhinji ustanove za hranu. Uvjeti mogu biti vrući ili hladni, ovisno o vrsti pripremljene hrane, a veći dio njihovog rada obavlja se uspravno ili hodanje. Neke opasnosti prate ovu vrstu zanimanja, kao što su radna oštra oprema i strojevi, vruće površine i mokri podovi. Radno vrijeme može biti rano ujutro, kasne večeri, kao i odmor i vikendi.

Plaća

Američki zavod za statistiku rada očekivao je rast od 6 posto za ovo zanimanje između 2008. i 2018. godine, što je sporiji od prosječnog rasta zaposlenosti za sva zanimanja. Rastuća populacija i sve veći broj prehrambenih objekata pružit će nove mogućnosti zapošljavanja. U svibnju 2008., nacionalna srednja plaća iznosila je 28.970 dolara godišnje za ovo zanimanje.